Шахраї використовують несправжні петиції про присвоєння Героя України захисникам: як і для чого це робиться

Читать на русском

Шахраї викрадають акаунти WhatsApp, використовуючи несправжні петиції про присвоєння Героя України захисникам

Читать на русском
Шахрайство
Шахраї отримують доступ до акаунту WhatsApp

Шахраї викрадають акаунти WhatsApp, використовуючи несправжні петиції про присвоєння Героя України захисникам

У Міністерстві юстиції заявляють, що шахраї викрадають акаунти WhatsApp. Вони  використовують несправжні петиції про присвоєння звання Героя України загиблим захисникам. Про це 29 квітня повідомив Інтерфакс-Україна.

В Україні з’явився нова схема шахрайства. Шахраї викрадають акаунти WhatsApp, використовуючи несправжні петиції про присвоєння звання Героя України загиблим захисникам.

"Зловмисники розсилають повідомлення в WhatsApp, закликаючи проголосувати за електронну петицію про присвоєння звання "Герой України" посмертно військовослужбовцям ЗСУ. Повідомлення містять посилання на фейковий сайт, який імітує офіційну вебсторінку "Електронних петицій", - ідеться в повідомленні.

Зазначається, що, згідно з алгоритмом дій шахраїв, користувач переходить за посиланням у повідомленні, де на фейковому сайті пропонується ввести номер телефону та отримати код, після введення коду зловмисники отримують доступ до акаунту WhatsApp.

Повідомляється, що в результаті зловмисники можуть читати повідомлення, бачити фото та відео, а також надсилати повідомлення від імені користувача.

Мін'юст також надав рекомендації Держспецзв’язку, як захиститися від шахраїв:

  • Не переходьте за посиланнями в підозрілих повідомленнях WhatsApp.
  • Перевіряйте доменне ім’я сайту, перш ніж вводити будь-які дані. Офіційна сторінка "Електронних петицій" розміщена за цією адресою.
  • Ніколи не вводьте код, отриманий через SMS, на сторонніх сайтах.
  • Ставтеся критично до будь-яких закликів перейти за посиланням чи відсканувати QR-код.
  • Налаштуйте двофакторну автентифікацію.
  • Звертайтеся в CERT-UA у разі виявлення підозрілої активності за електронною адресою cert@cert.gov.ua або телефоном +38 (044) 281-88-25.

Шахраї активно використовують різні методи, щоб заволодіти номерами Київстар

Абонентів Київстар попереджають про потенційну загрозу крадіжки мобільних номерів. Вони відіграють ключову роль у захисті особистих даних, доступу до мобільних додатків, а також банківських рахунків. Про це йдеться у повідомленні компанії. 

Шахраї активно використовують різні методи, щоб заволодіти номерами Київстар. Один із поширених способів – це змушування жертв набрати певну комбінацію цифр, що призводить до блокування номера, а потім дозволяє злочинцям отримати дублікат SIM-картки.

Як захиститися абонентам Київстар:

  • прив’яжіть номер до паспортних даних,
  • перейдіть на контрактне обслуговування,
  • відключіть послугу віддаленої заміни SIM-карти,
  • зареєструйтеся в онлайн-кабінеті мобільного оператора,
  • установіть пін-код на SIM-карту зі складним паролем.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.