Долар дешевшає, євро пішло вгору - НБУ встановив курс валют на четвер, 13 червня

Владлена Мачульська

Як змінився курс валют станом на 13 червня 2024 року

Національний банк України встановив офіційний курс валют на четвер, 13 червня. Згідно з даними регулятора, долар впав у ціні на 7 копійок. Євро навпаки подорожчало. Відповідні дані опубліковані на офіційному сайті НБУ.

За даними НБУ, долар займає позицію з показником 40,44 гривні. Це на 7 копійок менше, якщо порівнювати з попереднім банківським днем. Водночас євро, згідно з офіційним курсом, становить 43,53 гривні. Він виріс у ціні на 8 копійок.

Курс валют на 13 червня:

  • Долар - 40,44 гривні;
  • Євро - 43,53 гривні;
  • Польський злотий - 10,03 гривні;
  • Швейцарський франк - 45,15 гривні;
  • Юань - 5,57 гривні.

Крім того, варто враховувати, що в пунктах обміну валют ціни можуть відрізнятися від офіційного курсу НБУ. За даними порталу Мінфін, станом на 13 червня в середньому купівля долара відбувається за курсом 40,85 гривні, а продаж - 40,95 гривні. Що стосується євро, то в середньому купівля відбувається за курсом 44,20 гривні, а продаж - 44,45 гривні.

Що буде з доларом найближчими днями

Українські банки та обмінники готуються помітно переписувати курс готівкового долара. Так, за прогнозами банківського сектора, до 16 червня вартість валюти в них перебуватиме у межах 40-41,2 грн/долар. Як розповів виданню Obozrevatel начальник департаменту казначейства Глобус Банку Тарас Лєсовий, щоденні курсові зміни очікуються до 30-50 копійок у банках і до 50 копійок в обмінних пунктах.

"На ринку не варто очікувати якихось надмірних, революційних подій. Курсові зміни будуть "у робочому порядку" згідно з правилами режиму "керованої гнучкості". Ми припускаємо, що на ринок тиснутиме інфляція та можливе зростання попиту, однак у регулятора є достатньо можливостей і засобів, щоб вберегти ринок від негативних явищ", – сказав Лєсовий.

Загалом, зазначив Лєсовий, по 16 червня на ринку пануватимуть ті самі процеси та тенденції, що й раніше у контексті режиму "керованої гнучкості". Зокрема:

  • НБУ продовжить поступовий рух у бік повної валютної лібералізації,
  • "потужні валютні резерви дозволять йому більш варіативну поведінку на міжбанку".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

No ad for you