Міноборони вперше оголосило через систему Prozorro закупівлю 20 тисяч дронів для ЗСУ
Закупівля відбуватиметься шляхом застосування рамкової угоди, що дозволить у конкурентний спосіб закуповувати необхідні товарні позиції, не розкриваючи для загального доступу чутливу інформацію
"Агенція оборонних закупівель" Міністерства оборони України вперше придбає через систему Prozorro 20 тисяч безпілотних авіаційних комплексів (БпАК). Постачання дронів, згідно з умовами закупівлі, передбачено у період до 31 травня 2024 року. Загальна очікувана вартість складає майже 3 мільярди гривень (без ПДВ).
Про це повідомили у пресслужбі оборонного відомства. Вказується, що за допомогою дронів захисники зможуть ефективніше бити ворога та швидше звільнити окуповані території.
Закупівля відбуватиметься шляхом застосування рамкової угоди, що дозволить у конкурентний спосіб закуповувати необхідні товарні позиції, не розкриваючи для загального доступу чутливу інформацію. Відповідні оголошення опубліковані в Prozorro 4 березня щодо наступних предметів закупівель:
- БпАК типу DJI Mavic 3E – 15 тисяч одиниць. Очікувана вартість – 2 000 550 000 гривень (без ПДВ).
- БпАК типу DJI Mavic 3 Thermal – 5 тисяч одиниць. Очікувана вартість – 989 081 667 гривень (без ПДВ).
"Очікувана вартість розрахована шляхом виведення середньої ціни на основі отриманих комерційних пропозицій", - вказали у Міноборони.
Український ринок готовий виробляти більш ніж 1 мільйона дронів
В Україні на придбання безпілотників виділено близько 40 мільярдів гривень. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль вказував, що ринок здатен виробляти понад 1 мільйон дронів. Відповідну заяву він зробив 4 березня.
"Посилюємо власне виробництво. Український ринок готовий виробляти більш ніж 1 мільйон дронів. Це завдання поставив президент Володимир Зеленський. На придбання безпілотників виділено близько 40 млрд грн. 50% від усіх коштів на закупівлю озброєння плануємо витрачати саме в Україні. Концентруємося на безпілотниках системах РЕБ, щоб виграти війну технологій. Співпрацюємо з лідерами світового ринку зброї. Маємо 5 укладених контрактів про створення спільних підприємств. У майбутньому спільних виробництв будуть десятки. Це пришвидшить нашу логістику, посилить безпекову складову, забезпечить трансферт технологій", - казав Шмигаль.
Сьогоднішня ситуація з мобілізацією вимагає уваги. Засоби масової інформації акцентують на "ухилянтах" від військового призову, але мовчать про тих, хто щодня приходить до військкомату з повістками. Це тема, яку ми обговоримо сьогодні з ветераном війни - Юрієм Гудименком. Крім того, ми зупинимося на інформаційній політиці та її ефективності. Приєднуйтеся до нашого відео - інтерв'ю обіцяє бути захоплюючим!
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.