Нова послуга в Дії — Мапа укриттів: як знайти безпечне місце під час тривоги
Понад 60 000 захисних споруд в Україні, які можуть захистити майже половину населення, будуть представлені у новому сервісі в застосунку “Дія” , де можна побачити адресу, вид укриття, його рейтинг і фото
В застосунку Дія 8 лютого з’явилася нова послуга. Вона допоможе швидко та зручно на новій інтерактивній мапі укриттів у Дії знайти безпечне місце під час повітряних тривог. А також довідатися про вид укриття, його рейтинг, фото та скільки людей воно вміщує.
В Дії також зауважили, що в Мапі укриттів можна повідомити про те, що найближче укриття зачинене. Інформацію передадуть до органів місцевого самоврядування для прийняття відповідних заходів.
Щоб знайти найближче укриття в Дії треба зробити наступні кліки:
- відкрийте Дію
- Незламність
- Показати найближчі укриття — та надайте доступ до своєї геолокації
- виберіть потрібне укриття на мапі
- прокладіть маршрут
А ще в Дії рекомендують застосовувати фільтри, якщо є необхідність вказати необхідні параметри. Наприклад, знайти укриття для людей з інвалідністю.
«Обов’язково завантажте мапу вашої області, щоб у разі небезпеки вона була під рукою. Так зможете шукати укриття навіть без доступу до зв’язку чи інтернету», - радять в Дії.
І додають, що з міркувань безпеки укриття в Донецькій, Луганській, Запорізькій та Херсонській областях у застосунку недоступні. Але можна дізнатися їх адреси в органів місцевого самоврядування.
Яка різниця між мапами у застосунку Дія та іншими мапами?
Раніше мапи були менш достовірні, тобто можна було бачити і ті укриття, що не у належному стані або зачинені, пояснив директор департаменту організації заходів цивільного захисту ДСНС України Віктор Вітовецький.
“Мапи укриттів дійсно були, вони викладались на ресурсі регіональних органів влади. Разом з цим, єдиної бази обліку, на жаль, до цього не було. І формат цих ресурсів був абсолютно різний і достовірність була відносна”, — сказав Вітовецький.
За його словами, створення нової інформаційної системи забезпечило, по-перше, уніфікацію даних, які вносяться в цю систему. По-друге, йдеться про повний облік захисних споруд, всіх об'єктів фонду захисних споруд, включно з найпростішими укриттями. Також ця система відповідає певній достовірності.
“Ми можемо стверджувати, що всі обстеження, які проводились, і інформація, яка заноситься, вона є достовірною. Оскільки обстеження є комісійними, під головуванням місцевих органів влади і самоврядування, за участю працівників ДСНС і Нацполіції, відпрацьовуються комісійні обстеження і інформація заноситься в цю систему”, — сказав представник ДСНС.
Він пояснив, що люди будуть бачити укриття, які можуть бути використані. Щодо укриттів, які потребують ремонтів та якихось доопрацювань, то це буде в робочому порядку відпрацьовано органами влади.
Безпілотники українського виробництва стають все краще, і можуть зайняти свою нішу на ринку озброєнь. Чи можуть американці перетати нам технології з виробництва власних дронів MQ-9 Reaper, JDAM та Gray Eagle, розмірковує Ярослав Олійник, військовий аеророзвідник, радник Мінстратегпрому.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.