Сальвадор заробив десятки мільйонів доларів завдяки майнінгу біткоїнів на енергії вулкана

Дмитро Чернишов

Сусідня з Гондурасом країна Сальвадор у 2021 році вирішила скористатися енергією природи, щоб добувати біткоїни. З цього вийшов чудовий експеримент, важливий для ринку криптовалют.

З 2021 року невелика центральноамериканська країна Сальвадор змогла намайнити 474 біткоїни з використанням енергії вулкану Текапа. Це приблизно 31 млн дол. за нинішнім курсом основної криптовалюти. Для добування крипти використовують геотермальну електростанцію.  

Геотермальні електростанції країни виробляють 102 мегавати електроенергії, з яких 1,5 мегавати використовуються для майнінгу Біткоїнів. Про це повідомляє PaySpace Magazine з посиланням на Foresight News. Ініціатива добре себе зарекомендувала. Майнінг на вулкані – це інноваційний підхід до видобутку біткоїнів, який використовує геотермальну енергію. Геотермальна енергія є екологічно чистою, відновлюваною і стабільною, що робить її ідеальним джерелом електроенергії для енергомісткого процесу майнінгу біткоїнів. А також зменшуються шкідливі викиди в атмосферу порівняно з тепловими електростанціями.

Інноваційне використання Сальвадором геотермальної енергії для таких цілей - значне досягнення у криптовалютній індустрії. Успішний майнінг в країні демонструє потенціал відновлюваних джерел енергії у видобутку криптовалют - секторі, який часто критикують за високе енергоспоживання. Сальвадор продовжує підтримувати криптовалюту, ставши першою країною у світі, яка зробила Bitcoin законним платіжним засобом у вересні 2021 року.

В уряді цієї країни вважають, що біткоїн приваблює новий бізнес, підвищує фінансову інклюзію та сприяє зростанню економіки та її розвитку. Адміністрація президента Наїба Букеле, який на початку цього року був переобраний на другий термін, встановила 300 приладів для майнінгу біткоїнів з вулкана.

З іншого боку, цей крок влади Сальвадора викликав суперечки та критику, зокрема через побоювання щодо можливості відмивання грошей та фінансової нестабільності. Наперекір цим виклики, успішне використання Сальвадором геотермальної енергії для майнінгу Біткоїнів підкреслює потенціал відновлюваної енергетики у криптовалютному секторі. Згідно з повідомленням Біткоїн-офісу країни, у державній скарбниці Сальвадору зараз зберігається 5750 біткоїнів.

Майнери також звернули увагу на Ісландію, де є чимало вулканів та найнижчі у світі тарифи на електроенергію. Через численні геотермальні та гідроелектричні джерела вартість кВт-год становить близько 0,07 долара. Але нещодавно уряду країни заявив про наміри обмежити діяльність майнерів.

Разом з тим щоденний дохід від майнінгу BTC різко впав до менш ніж 3 млн дол. із середнього показника близько 6 млн дол. на початку 2024 року. Цей спад відбувся після халвінгу 20 квітня 2024 року, який зменшив винагороду за блок з 6,25 BTC до 3,125 BTC.

Біткоїн може стати дефіцитнішим за золото

Раніше експерти зауважували, що вперше з моменту створення річний рівень інфляції біткоїна може стати нижчим, ніж у золота, традиційного засобу заощадження. Таким чином, при висоті блоку 840 000 річна пропозиція біткоїна скоротиться вдвічі, що призведе до зниження річного рівня інфляції з 1,7 до 0,85%. Очікується, що після халвінгу дефіцит першої криптовалюти вперше перевершить дефіцит золото. Як наслідок, учасники ринку будуть прагнути уникнути наслідків девальвації. При цьому біткоїн продовжує забезпечувати цілісність ліміту пропозиції у 21 мільйон завдяки своїй децентралізованій природі.

"Золото показало добрі результати. Але з огляду на те, що халвінг уже близько, настав час Біткоїна показати себе", - зазначили фахівці.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 

No ad for you