Військовозобов'язані українці зможуть оновити дані у ЦНАПі без походу до ТЦК

Владлена Мачульська

Можливість оновити дані безпосередньо у ТЦК та СП збережеться

Українці мають оновити свої персональні дані протягом 60 днів після набрання чинності зкону про мобілізацію. При цьому, щоб зробити це, військовозобов'язаним не обов'язково приходити в ТЦК. Про це в коментарі виданню NV заявила народна депутатка Ірина Фріз.

Вона наголосила, що оновити персональні дані можна буде в електронному кабінеті. Він запрацює невдовзі. 

"Можна оновити свої військово-облікові дані через ЦНАП, де вам ніхто не вручатиме повістку. Ви просто оновлюєте свою контактну інформацію, персональні дані. Можна оновити через електронний кабінет, коли він запрацює, дистанційно", - пояснила Фріз.

Якщо військовозобов'язаний не зареєстрований на сайті ЦНАП, то йому доведеться створити свій обліковий запис. Але можливість оновлювати військово-облікові дані з'явиться лише з 18 травня 2024 року, коли закон про мобілізацію стане чинним. Після цього у громадян України буде 60 днів, аби привести свої військові квитки до ладу. Також Фріз нагадала, що всі охочі зможуть прийти до ТЦК особисто і вже на місці звірити свої дані.

Водночас  нещодавно речник Полтавського обласного ТЦК зазначав, що проходження медкомісії є обов'язковим. Це є частиною уточнення даних.

"Інформація про придатність до військової служби, яку визначає ВЛК, є одним із пунктів військово-облікових даних", - вказав Роман Істомін.

Що треба взяти в ТЦК для отримання броні та відстрочки

Істомін у коментарі "Телеграфу" наголосив, що насамперед, до військкомату потрібно приходити з особистими та військово-обліковими документами: паспортом, ідентифікаційним кодом, військовим квитком (або тимчасовим посвідченням). А для оновлення даних потрібно брати всі документи, які підтверджують зміни цих самих даних. Якщо громадянин має право на відстрочку під час мобілізації, він має принести документи, які підтверджують це право. Усі підстави для надання відстрочки визначені у статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".

"Загалом їх визначено понад три десятки. В ньому також відомості про сімейний стан, номери телефонів та адреси електронної пошти, реквізити паспорта громадянина України та закордонного паспорта, відомості про зміну громадянства, про зміну (встановлення) групи інвалідності, вже згадані мною відомості про наявність права на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації…Деякі з них, на кшталт номера телефону, не потребують документального підтвердження. Проте для внесення до Єдиного реєстру військовозобов'язаних більшість змін має бути підтверджена відповідними документами", - пояснив Істомін.

Він також уточнив, що особа можна не брати із собою водійські права, хіба що військовозобов’язаний хоче служити водієм. Речник ТЦК також відповів, чи повинна людина, яка має хронічні чи гострі захворювання, принести медичні документи, які підтверджують її актуальні діагнози.

"Лікарі ВЛК мають доступ до інформаційної системи Helsi, де зберігаються всі медичні документи. Але, якщо людина знає, що у неї якісь діагностовані хвороби чи довідки не внесені до цієї системи, то варто взяти документ, який підтверджує діагноз. Якщо особа має інвалідність, у неї має бути довідка МСЕК", - резюмував Істомін.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

No ad for you