Українські розробники випробували сенсорну технологію пошуку мін із дронів: деталі

Тетяна Мазниченко

Розробники проєкту MinesEye працюють над створенням мультисенсорної системи для виявлення вибухонебезпечних предметів за допомогою БПЛА

В Україні випробували сенсорну технологію пошуку мін. Для цього використовують підвішений до БПЛА магнітометр. Нещодавно його випробували в польових умовах. Про це 28 березня повідомили в Мінекономіки.

Українські розробники, які працюють над виявленням та ідентифікацією вибухонебезпечних предметів, випробували на тестовій ділянці свої сенсорні технології. Завдяки тому, що українські інноватори мають можливість працювати на кількох типах ґрунтів з різним рівнем рослинного покриття, вони можуть перевірити ефективність своїх розробок в різноманітних умовах.

«Для того, щоб такі розробки зʼявлялися системно, ми в Уряді разом з такими партнерами як Програма розвитку ООН, Київською школою економіки напрацьовуємо єдину рамку для розробників – готуємо технічні вимоги до сенсорів, які будуть використовуватися в детекції вибухонебезпечних предметів. Головна наша ціль – пришвидшити розмінування України. Але крім цього ми пишемо стандарти, які перейматимуть в усьому світі і перекладатимуть їх на іноземні мови», – розповів заступник Міністра економіки України Ігор Безкаравайний.

На тестовій ділянці ДСНС Благодійна фундація «Поступ» в рамках проєкту MinesEye, випробувала покращене кріплення, яке стабілізує обладнання і дозволяє підвищити точність проведених замірів. Сам проєкт полягає у створенні мультисенсорної системи і на даному етапі для виявлення вибухонебезпечних предметів використовує підвішений до БПЛА магнітометр.

«Дрон додатково обладнали ортофокамерою, яка робить 5-7 фото на секунду або ж 120 тисяч знімків з одного гектара, що дозволяє отримати вкрай детальну фотомапу, синхронізовану з іншими результатами вимірювань. Крім того, фахівці MinesEye розробили власне програмне забезпечення для опрацювання результатів обстежень», - повідомили в Мінекономіки.

Зараз розробники працюють над тим, щоб навчити штучний інтелект аналізувати фото, зроблені ортофотокамерою, і шукати на них протитанкові міни. Це дозволить виявляти пластикові міни, які може не знайти магнітометр.

Команда розробників UADamage для обстеження території теж використовує магнітометр та ортофоткамеру і додатково сканує ділянки в інфрачервоному спектрі. Найближчим часом вони планують додатково використовувати георадар. Зібрані дані обʼєднують і складають кількарівневу мапу обстеженої площі. За рік роботи команда скоротила час обробки інформації із кількох днів до одного. В планах підвищити швидкість обробки інформації до кількох годин, щоб віддавати готову мапу майже одразу після обстеження.

«Ми в UNDP прагнемо протестувати найпопулярніші технології виявлення вибухонебезпечних предметів в максимально ідентичних умовах, аби перевірити їхню ефективність. Це експериментальна платформа для українських та іноземних розробників. Минулого року ми вже випробували сім БПЛА/сенсорних технологій під час першої фази досліджень, три з яких змогли стабільно виявляти міни та боєприпаси», – зазначила спеціалістка з управління інформацією Програми протимінної діяльності UNDP в Україні Наталія Шепель.

Виробники невійськових дронів можуть отримати гранти

В Міністерстві економіки України повідомили, що тепер підприємства з виробництва невійськових дронів зможуть отримувати грант від держави у розмірі 80% вартості поданого проєкту.

Виробники невійськових дронів матимуть такі ж унікальні умови отримання гранту, як до цього мали лише підприємства на деокупованих територіях. Тобто зможуть отримати до 80% від вартості проєкту як грант від держави. Умови діють для підприємств, розташованих в будь-якій контрольованій частині країни. Окрім того, рішення передбачає, що грантові кошти виробниками безпілотників можуть використовуватися для поповнення оборотного капіталу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

No ad for you