Як переглянути свою електронну трудову книжку: інструкція від Пенсійного фонду

Тетяна Мазниченко

Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області надало інструкцію, як переглянути свою електронну трудову книжку

Електронні трудові книжки — це цифрові аналоги паперових. Вони офіційно діють в Україні з 10 червня 2021 року. Їх впровадили, щоб удосконалити облік трудової діяльності українців та зменшити паперовий документообіг. Про те, як переглянути свою електронну трудову книжку, пояснили в ПФУ.

Алгоритм дій наступний. По-перше, увійдіть до особистого кабінету на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП), банківської картки (BankID) або через Дія.Підпис. Далі треба діяти так:

  • У лівому боковому меню оберіть пункт «Електронна трудова книжка».
  • Натисніть кнопку «Дані ЕТК».
  • Оберіть вкладку «Відцифрована ЕТК».

Перевірте результат оцифрування відомостей про трудові відносини відповідно до наданих сканованих копій документів.

Зверніть увагу, що у вкладці «Відцифрована ЕТК» переглянути результат оцифрування та звірити свій страховий стаж із записами в електронній трудовій книжці можна у випадку, якщо особою або її страхувальником подано на вебпортал е-послуг ПФУ скановані копії документів про трудову діяльність за період до 01.01.2004.

Також доступ до електронної трудової книжки забезпечено за допомогою мобільного застосунку «Пенсійний фонд», деталі тут.

Як завантажити скан-копію трудової книжки, дізнавайтеся з відеоінструкції.
Більше про переваги електронної трудової книжки дивіться за посиланням.

Як оформити пенсію в Україні, якщо даних про зарплату немає

При подачі заяви на пенсію за весь трудовий стаж до 1 липня 2000 року, крім запису про неї в трудовій книжці, також треба надати довідки з роботи про розмір заробітної плати в ті роки.

"Спочатку потрібно розібратися, чи існує підприємство реально зараз. Якщо існує, найлегший шлях - це туди звернутися Нехай піднімуть свої архіви і нададуть вам довідки про рівень вашої заробітної плати. Якщо підприємство вже ліквідоване, насамперед потрібно звернутися до Держархіву у вашій області за місцезнаходженням підприємства. І запитати у Держархіві дані щодо вашої заробітної плати на конкретному підприємстві", - радить адвокатка Віра Тарасенко.

До речі, додає вона, Держархів Донецької та Луганської області також існує. Просто його перенесено на іншу адресу. І все це є у вільному доступі в Інтернеті. Кожне підприємство за своєї ліквідації зобов'язане здавати документи в архів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

No ad for you