Як відбувається опрацювання заяви на призначення пенсії за віком: важливо знати

Тетяна Мазниченко

Особа, яка досягла пенсійного віку або має право на отримання пенсійної виплати, повинна звернутися до ПФУ за призначенням пенсії

Головному управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області пояснили, як поетапно відбувається призначення пенсії за віком. Про це вони розповіли 6 червня на офіційному сайті Донецької ОДА.

В Пенсійному Фонді пояснили, що заяву на призначення пенсії та необхідні документи можна подати дистанційно в електронному вигляді через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України  або особисто до будь-якого сервісного центру органів Пенсійного фонду України незалежно від місця проживання, реєстрації чи перебування. Покрокова інструкція, як подати електронну заяву - тут. 

До сервісного центру майбутній пенсіонер надає всі оригінали необхідних документів (паспорт, трудову книжку, документи про стаж тощо). Перелік основних документів - тут. 

Спеціаліст відділу обслуговування громадян сервісного центру опрацьовує заяву з паперовими документами в декілька етапів:

  • проводить прийом та правову оцінку наданих документів (ідентифікацію заявника, перевірку правильності оформлення поданих документів, їх відповідності встановленим законодавством вимогам, визначення права на пенсію);
  • реєструє звернення в операційній підсистемі ІКІС ПФУ «Звернення (Форма-10)»;
  • формує заяву про призначення пенсії та пам’ятку, які пенсіонер засвідчує власним підписом;
  • сканує подані документи та видає розписку–повідомлення, в якій, у разі необхідності, зазначено перелік документів, яких не вистачає, та термін їх подачі;
  • інформує заявника про документи, які необхідно надати додатково;
    формує анкету в електронному вигляді на виготовлення пенсійного посвідчення.

Таким чином формується електронна пенсійна справа, яка в автоматичному режимі передається до підрозділу з питань призначення пенсії для подальшого опрацювання в «Централізованій системі призначення та виплати пенсій» та призначення пенсії.

Дізнатися про призначення пенсії можна онлайн — на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України.  Переглянути інформацію про пенсію може особа, яка має статус пенсіонера.

Хто зможе у 2024 році вийти на пенсію у 60 років, а кому доведеться почекати

Українське законодавство передбачає, що можна вийти на пенсію за віком у 60 років як чоловікам, так жінкам. Однак не всі мають можливість скористатися цим правом у цьому самому віці. 

 Однією з умов для отримання пенсії у віці 60 років є наявність страхового стажу тривалістю не менше 31 року. У разі недостатнього стажу, особі доведеться виходити на пенсію пізніше.

У разі недостатньої кількості страхового стажу, вийти на пенсію можна у 63 роки чи 65 років. Для виходу на пенсію за віком у 63 роки достатньо мати 21 рік стажу, а для виходу на пенсію у 65 років – 15 років.

Проте ці вимоги будуть застосовуватися лише в 2024 році; після цього періоду кількість необхідних років страхового стажу для отримання пенсії буде поступово зростати до 2028 року.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 

No ad for you