Понад 1600 українських розробок БпЛА, засобів розвідки та систем РЕБ – Михайло Федоров про досягнення Brave1

Читать на русском

За рік роботи кластеру оборонних технологій Brave1 учасники отримали 186 грантів на свої розробки на $3,2 млн

Читать на русском
Зброя
Наразі Brave1 зосередиться на розробках наземних роботизованих комплексів

За рік роботи кластеру оборонних технологій Brave1 учасники отримали 186 грантів на свої розробки на $3,2 млн

У 2024-му Міністерство цифрової трансформації отримає з бюджету 2,5 млрд грн. Це в чотири рази більше, ніж у 2023-му. 70% суми – на фінансування Brave1. Чому важливо підтримувати кластер і які його досягнення за рік, розповів 29 квітня віцепремʼєр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Кластер Brave1 працює за 12 напрямами. Серед них – БпЛА, засоби розвідки, наземні роботизовані комплекси, системи РЕБ, навігаційні системи, розмінування, військова медицина тощо. За словами Михайла Федорова, Brave1 за рік став defense-tech екосистемою з понад 900 інноваторами, які створили більш ніж 1 600 розробок.

«Зокрема, понад 300 – у сфері БпЛА, понад 200 розробок роботизованих наземних комплексів (НРК), більш як 200 у сфері штучного інтелекту та понад 100 засобів радіоелектронної боротьби та розвідки (РЕБ/РЕР). 60 розробок вже кодифіковано згідно зі стандартами НАТО», - повідомив Федоров.

Понад 1600 розробок БпЛА, засобів розвідки та систем РЕБ – Михайло Федоров про досягнення  Brave1 1

 Кластер має десятки технологічних рішень у кожному з 12 напрямків, які держава купує для фронту.

«Зі свіжого — передали на фронт 2000 одиниць РЕБу ближньої дії від українських розробників, учасників кластера Brave1, і роботизовані платформи ШаБля», – сказав очільник Мінцифри.

Він додав, що наразі Brave1 зосередиться на розробках наземних роботизованих комплексів, РЕБ, на штучному інтелекті в оборонних технологіях та БпЛА.

Крім того, кластер планує збільшити кількість та обсяг виданих грантів розробникам defense-tech рішень. Для цих цілей вже передбачено 1,5 млрд грн у держбюджеті України на 2024 рік.

«Сама ж сума грантів буде збільшена до 500 000 грн, 1 млн грн, 2 млн грн, 4 млн грн та 8 млн грн. Ці кошти буде розподілено на розвиток технологічних рішень», - повідомили і Мінцифрі.

Нагадаємо, що Brave1 – це спільна ініціатива Міноборони з Генштабом, РНБО, Мінстратегпромом та Мінекономіки. Кластер об’єднує сотні топових розробників та військових для найкращої взаємодії. Як зазначають в Мінцифри, Сили оборони можуть поставити конкретні завдання розробникам, а компанії – отримати профільну підтримку й грант на розвиток продукту.

Укропчик або Бавівна - українці створили FPV-дрон

Українці створили новий стійкий до РЕБ FPV-дрон «Укропчик» із машинним зором. Його друга назва — «Бавівна».

Новий продукт відрізняється покращеними технічними характеристиками та стійкістю до радіоелектронних систем. Ці дроні є не просто технічними засобами, а й надійними помічниками у боротьбі за суверенітет.

Завдяки інтеграції «машинного зору» нові моделі «Укропчик» можуть здійснювати самонаведення, значно підвищуючи ефективність виконання поставлених завдань. Компанія також підписала ряд угод з місцевими виробниками щодо сертифікації цих дронів як баражуючих боєприпасів, що дозволить постачати готовий до використання та сертифікований дрон з БК.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.