Українські виробники зброї хочуть експортувати продукцію: чому це неможливо

Читать на русском

Україна не планує відкривати експорт зброї, попри прохання вітчизняних виробників

Читать на русском
Зброя
Виробники зброї готові експортувати свою продукцію

Україна не планує відкривати експорт зброї, попри прохання вітчизняних виробників

Українські виробники зброї закликають уряд дозволити їм експортувати зброю. Проте на сьогодні на це немає політичної підтримки. Про це заявив міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін.

За словами Олександра Камишіна, кількість виробників оборонної продукції в Україні з початку повномасштабного вторгнення РФ зросла удвічі. Він оцінив потенційний річний обсяг виробництва українського ВПК у $18-20 млрд, проте український уряд спроможний профінансувати замовлення лише близько третини продукції.

В умовах нестачі коштів Україна просить іноземних партнерів профінансувати закупівлю продукції у своїх виробників, а частина українських оборонних компаній закликає дозволити експорт озброєння і військової техніки.

«Однак це прохання не має політичної підтримки», - сказав Камишін.

Він додав, що з точки зору виробників справедливо вимагати законтрактувати їхні потужності на повну або ж дозволити їм експортувати.

« ... але ця позиція не має політичної підтримки, тому ми шукаємо фінансування для наших підприємств, щоб вся вироблена продукція залишалася в Україні", – зауважив голова Мінстратегпрому.

Що нового у виробництві української зброї?

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський та міністр оборони Рустем Умєров ознайомились з новими зразками озброєння й військової техніки українського виробництва. За словами Сирського, такий огляд нових зразків ОВТ дозволив вивчити їх можливості і перспективи застосування на полі бою. 

Про це Сирський повідомив у соцмережах та оприлюднив відповідне відео. Судячи з кадрів, серед озброєння і військової техніки (ОВТ - ред.) вітчизняного виробництва були представлені: БМП-1ТС, машини розмінування та інша сухопутна військова техніка. БМП-1ТС - власна розробка українського приватного підприємства ТОВ "НВК "ТЕХІМПЕКС", експортний варіант. Техніка прийнята на озброєння ЗСУ у 2021 році, оснащується сучасним бойовим модулем.

Раніше міністр стратегічних галузей промисловості Олександр Камишин повідомляв, що Україна у 2024 році має $6 млрд на закупівлю озброєнь, зокрема у вітчизняних виробників. Він зазначив, що Україна веде переговори з іноземними партнерами щодо купівлі за їхні кошти виробів української військової промисловості, з подальшим переданням цієї техніки, озброєнь ЗСУ.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.