Ціни зростуть, доходи впадуть - аудитор Крапивко про наслідки запланованого підвищення податків

Аудитор Михайло Крапивко вважає, що Мінфін та податковий Комітет хоча і внесли деякі зміни до податкового законопроєкту, все рівно добилися того, чого хотіли

Податок
Михайло Крапивко прокоментував зміни до податкового законопроєкту

Значно кращим податковий законопроєкт після внесення певних змін не зробили. Збільшено навантаження на доходи ФОП-спрощенців і навантаження на заробітну плату. Все з рештою піде в ціни. Про це розповів Інформатору аудитор Михайло Крапивко.

За словами Михайла Крапивко, практично всі наслідки, які за собою тягнув законопроєкт про збільшення податків, нікуди не ділися. Не дивлячись на те, що в нього внесли певні зміни. Зі старого тексту залишилися підвищені ставки військового збору з 1,5% до 5%. А також встановлення військового збору для ФОП першої і другої груп у розмірі 10% від мінімальної заробітної плати.

«Таким чином, значно кращим вони його не зробили. Збільшено навантаження на заробітну плату, перш за все. І на доходи спрощенців. Все це куди піде? Знову в ціну. Тобто , ціни підвищаться , а доходи громадян зменшаться. Податкове навантаження значно збільшиться. Тобто, всі ті наслідки, про які ми розмовляли раніше, вони і залишаються. Це - скорочення бізнесу, зменшення привабливості. Те, що вони пишуть, що це тимчасова умова на період дії воєнного стану, то немає нічого більш довговічного, ніж тимчасове. Поки що нічого кращого я не бачу. Те що вони хотіли, те вони і пробили. Спрощена система знищується», - зазначив Крапивко.

Також він прокоментував нововведення до законопроєкту. А саме - ⁠встановлення ставки податку на прибуток для банків в розмірі 50% на 2024 рік і ⁠підвищення ставки податку на прибуток для фінансових компаній до 25%.

«На банки покладаються значно більші навантаження. А банки – це, перш за все, інвестори бюджету, тому що вони скуповують основну масу ОВГЗ. Тобто на скупку ОВГЗ грошей буде нестача, тому що податок на прибуток значно збільшився. Фінансові компанії – теж саме. Це потягне здорожчання споживчих кредитів і взагалі здорожчання кредитування. Крім цього, банківська система має всі шансі піти з прибуткових у збиткові. Тому що податки у нас ніхто не любить сплачувати. Тобто, ми як йшли на гіперінфляцію, так і продовжуємо йти. Дали час, щоб випустити пару і залишили всі основні спірні моменти, як і хотіли», - резюмував Михайло Крапивко.

Про які зміни до податкового законопроєкту йдеться?

Очільник фінансового комітету ВР Данило Гетманцев 26 серпня оприлюднив плани щодо підвищення податків. Його заступник, Ярослав Железняк, опублікував порівняльну таблицю до проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану». 

“Шановний бізнес, маю надію на те, що і Президент і КМ і депутати почули вас і ваші пропозиції”, - написав Данило Гетманцев.

Ярослав Железняк опублікував порівняльну таблицю нового законопроєкту та так прокоментував цей документ: “Текст доопрацьованого урядового законопроєкту, який хочуть виносити скоро на Комітет та вже у перші тижні вересня в Раду”. 

Железняк назвав основні пункти підвищення податків:

  • підвищення ставки військового збору з 1,5% до 5%;
  • ⁠встановлення військового збору для ФОП першої та другої груп у розмірі 10% від мінімальної заробітної плати;
  • ⁠встановлення військового збору у розмірі 1% для III групи єдиного податку;
  • ⁠встановлення щомісячних авансових внесків для АЗС;
  • ⁠встановлення ставки податку на прибуток для банків в розмірі 50% на 2024 рік; 
  • ⁠підвищення ставки податку на прибуток для фінансових компаній до 25%;
  • ⁠щомісячна звітність по ПДФО.

Нагадаємо, що з початку серпня уряд, депутати та бізнес вели гарячі дискусії про зміни до урядового законопроєкту № 11416 про підвищення податків. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube