Фінансовий аналітик Олексій Кущ проаналізував податкову реформу Мінфіну
За підрахунками фінансового аналітика Олексія Куща сумарне податкове навантаження на прибуток фізосіб буде складати 23%. Крім того, зростання податкового навантаження на мікро і малий бізнес є фактором тінізації економіки та її пригнічення. Про це він написав у своєму телеграм-каналі.
За словами Олексія Куща податковий тиск на населення можна порівняти з новою податковою ставкою для фінкомпаній: 23% проти 25%. Тільки населення платить із доходів, а фінкомпанії із прибутку, тобто за мінусом витрат, зауважив він.
«Сумарне податкове навантаження на доходи фізичних осіб становитиме 18% + 5% = 23%. Не хочу сипати вам сіль на рану, але це значно вище, ніж у Росії. А хочемо ми цього чи ні, такі порівняння неодмінно будуть. Але справа тут не у РФ. Зростання податків на працю віднімаємо від сукупного платоспроможного попиту, який і так не дуже. Закономірне питання: де прогресивна шкала прибуткового податку для 5% заможних? Хоча б на рівні 25%? Загалом, замість оподаткування багатих за ставкою 25% та зниження податку для мінімальних доходів до 15%, у результаті отримали 23% для всіх (військовий збір є квазіскладовою прибуткового податку)», - написав Кущ.
Крім того, він вважає, що зростання податкового навантаження на мікро та мале підприємництво є фактором тінізації економіки та її придушення.
«Підприємці зараз працюють більше у режимі самозайнятості, а не нарощування профіту.
Додамо сюди енергетичний шок. Усі підприємці на генераторах із собівартістю електроенергії у 20 грн за квт-год», - зауважив Кущ.
Щодо податків на надприбутки, то в експерта немає особливих заперечень, але є питання.
«Де мита на експорт сировини (вони зараз є лише на брухт та насіння і приносять смішні для сировинної країни 500 млн грн на рік)? Де поступове скасування відшкодування ПДВ під час експорту сировини? Адже це саме ті заходи, які б дозволили зібрати необхідну суму і відмовитися від підвищення податків на працю та підприємництво. Але в такому разі довелося б залізти у велику машну зернотрейдерів, а не в діряву кишеню населення та мікропідприємців. Тобто про пріоритети», - зазначив Олексій Кущ.
І наостанок він зауважив, що вести війни за рахунок збільшення податків – це пережиток 18-19 сторіччя, «коли чим довше війна, тим більше податків для народу».
«Навіть у 20 сторіччі так вже не воювали, не говорячи про 21-ше», - написав Кущ.
Очільник фінансового комітету ВР Данило Гетманцев 26 серпня оприлюднив плани щодо підвищення податків. Його заступник, Ярослав Железняк, опублікував порівняльну таблицю до проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану».
“Шановний бізнес, маю надію на те, що і Президент і КМ і депутати почули вас і ваші пропозиції”, - написав Данило Гетманцев.
Він перелічив такі пункти, які відповідають на вимогу бізнесу:
Ярослав Железняк опублікував порівняльну таблицю нового законопроєкту та так прокоментував цей документ: “Текст доопрацьованого урядового законопроєкту, який хочуть виносити скоро на Комітет та вже у перші тижні вересня в Раду”.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.