Жителька Київщини після смерті брата звернулась до ЦНАПу для реєстрації місця проживання, але отримала відмову - що вирішив суд

Представник Чабанівської селищної ради вказав, що жінка не надала доказів постійного тривалого проживання разом з померлим братом у квартирі, де не була зареєстрована

ЦНАП
ЦНАП відмовив жінці у реєстрації місця проживання

Жінка після смерті свого брата вирішила зареєструвати своє місце проживання. Вона звернулася до ЦНАПу, але отримала відмову, бо не має ордеру на квартиру, хоча й проживала там. Про це йдеться у рішенні Києво-Святошинського районного суду Київської області, опублікованому 8 грудня 2023 року.

Брат жінки отримав ордер на квартиру та проживав там. Вона, як його сестра також проживала разом з ним з 1980 року по 1985 рік, з 1990 року по 2000 рік та з 2019 року по грудень 2022 року. Проживаючи з братом, несла витрати на утримання цього майна, ремонт, оплачувала комунальні платежі. Останні роки брат хворів, потребував постійного догляду, мав 2 групу інвалідності, тому з 2019 року по день його смерті проживала в цій квартирі разом з братом. За життя він склав заповіт, яким все майно заповідав їй. Також почав збирати документи на приватизацію, але не встиг завершити процедуру, бо помер. Після його смерті громадянка звернулась до ЦНАПу, щоб зареєструвати своє місце проживання, але отримала відмову, оскільки не має ордеру на квартиру, хоча вона проживала там.

На даний час жінка одноосібно проживає у квартирі, хоча там зареєстрована й донька, яка більше ніж 10 років у Москві (РФ). Для укладення договору наймання житла та реєстрації свого місця проживання, вона має подати рішення суду про визнання за нею права користування житловим приміщенням або право власності на нього, права на реєстрацію місця проживання. 

Представник Чабанівської селищної ради вказав, що жінка не надала доказів постійного тривалого проживання разом з померлим братом у квартирі, де не була зареєстрована. Натомість за даною квартирою рахується заборгованість за комунальні послуги в розмірі 13 818 гривень. Жодної оплати за період з січня 2021 року по червень 2023 року не надходило. Також він за життя не звертався щодо приватизації квартири.

Що вирішив суд? 

Суд відмовив жінці у задоволенні позову. Вона має постійне місце проживання за іншою адресою.

"Відповідно до довідки Центру надання адміністративних послуг Чабанівської селищної ради №1390 від 12 червня 2023 року померлий не звертався до ради щодо приватизації квартири. Разом з тим, питання чи розпочинав померлий процедуру приватизації, у даному судовому засіданні суд не досліджував та не встановлював, оскільки справа розглядається в межах заявлених позовних вимог. Оскільки позивачка має постійне місце проживання за іншою адресою, доказів вселення і постійного проживання (за періоди з 1980-1985, 1990-2000, 2019-грудень 2022 роки) суду не надала, не підтвердила належними та допустимими доказами несення витрат з утримання майна, сплати комунальних послуг, зобов'язання відповідача зареєструвати її місце проживання, тому позовні вимоги про визнання права користування та визнання її наймачем квартири задоволенню не підлягають", - наголосив суд. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube