Президент України Володимир Зеленський тепер зобов'язаний накласти вето на підвищення акцизів на пальне з 1 вересня
Очікуваного підвищення акцизів на пальне, яке мало запрацювати з 1 вересня не відбудеться. Причиною цього стала відсутність підпису глави держави Володимира Зеленського під відповідним законом. Відтак, тепер український президент має накласти своє вето на документ про підвищення акцизів на пальне, щоб не відбулось порушень.
Про те, що президент Володимир Зеленський так і не скріпив підписом Закон про підвищення акцизів на пальне з 1 вересня повідомила народна депутатка з фракції "Європейська Солідарність" Ніна Южаніна. Вона підкреслила, що на підпис Зеленського закон про підвищення акцизів скерували 21 серпня і, станом на 1 вересня, він досі не підписаний главою держави.
"Президент України так і не підписав відповідний Закон (на сайті ВРУ зазначається, що 21 серпня 2024 Закон направлено на підпис Президенту України)", - йдеться у дописі Южаніної.
За словами Южаніної, відповідно до статті 58 Конституції України, "закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи". Відтак, якщо документ без підпису глави держави та не опублікований - він чинності не набрав.
Депутатка наголосила, що тепер Володимир Зеленський зобов'язаний скористатися своїм вето щодо цього Закону, аби не допустити порушення.
Раніше нардепка Ніна Южаніна повідомляла, що підвищення акцизів на пальне відбуватиметься у п'ять етапів. Йшлося про поступове зростання у вересні 2024 року, у січні 2025 року, у січні 2026 року, у січні 2027 року та у 1 січня 2028 року. У підсумку Южаніна прогнозувала, що вартість одного літра бензину додасть в ціні 8 гривень, дизелю — 10,5 гривень, скрапленого газу — 11 гривень.
Водночас Нацбанк у своєму прогнозі щодо вартості нафти та газу повідомляв, що після стрімкого зростання у першому кварталі 2024 року, відбудеться їх поступове знищення. Цьому сприяють необмежений видобуток нафти й газу в Ірані та Анголі, які тиснутимуть на світовий ринок.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.