Податки можна не підвищувати? Зеленський спантеличив заступника Гетманцева

Ярослав Железняк вважає, що податки треба підвищувати, попри протести бізнесу та позицію Президента

Володимир Зеленський та Ярослав Железняк
Володимир Зеленський та Ярослав Железняк

Заступник голови фінансового комітету ВР (його очолює народний депутат Данило Гетманцев) Ярослав Залізняк дуже здивувався тексту звернення президента Володимира Зеленського щодо податкової політики

«Сьогодні ж тут, у Кропивницькому, а також учора в Дніпрі, я говорив також із підприємцями, і дуже важливо зберігати працюючі бізнеси, зберігати робочі місця в Україні. Вдячні за підтримку і релокованих бізнесів, і коли підприємства працюють, громадам легше, і соціальні питання вирішуються швидше. І про це мають пам'ятати і в уряді, коли виходять із пропозиціями щодо податків. Рішення потрібні тільки такі, які допомагають, і які реально справедливі," - сказав Володимир Зеленський

“Емммм, а це значить що? У нас дірка в бюджеті різко зникла? Ні. Ми знайшли альтернативний спосіб закрити дефіцит? Теж ні. Що ми маємо повірити, що це не було погоджено з Офісом до внесення? Гарний жарт, але ні. Звичайно вони знали і це погоджено було перед внесенням. Коротше, сорі, я б дуже був щасливий якщо б раптом якось виявилось, що вже не треба підвищувати податки….але це міф і казки…і тоді ось весь цей популізм просто робить ситуацію ще гірше і часу на виправлення проблеми менше. І так його втратили”, - написав Ярослав Железняк.

В Уряді та ВР кажуть, що необхідно підвищити податки заради фінансування армії. Що треба робити?

Що відомо про плани підвищення податків

Останні два тижні уряд, депутати та бізнес ведуть перемовини про зміни до урядового законопроєкту № 11416 про підвищення податків. 

Дискусія почалась після зустрічі Ради підприємців з премʼєром, міністром фінансів та головою податкового комітету 31 липня. На ній представники бізнесу запропонували не підвищувати податки, а спершу детінізувати економіку.
Проте, без підвищення податків не обійтися, кажуть у Кабміні та Раді. Але певні зміни до урядового законопроєкту депутати та бізнес вже погодили. Наступний крок — їх має підтримати президент.

Основні зміни:

  • податок на оборот для юридичних осіб за ставкою 1%, ймовірно, замінять на підвищення ПДВ. Обговорюється підвищення на три-чотири відсоткових пункти – до 23-24%;
  • авансовий платіж для АЗС у розмірі 4000 грн за кубометр потужності зберігання пального замінять на фіксований платіж за кожен об’єкт. Робочий варіант – мінімальний платіж 60 000 грн з однієї АЗС на місяць.

Плани зі збільшення військового збору для фізичних осіб та ФОПів залишаються в силі. Для фізосіб ставка збільшиться з 1,5% до 5%, для ФОПів: третя група – 1% від доходу, решта груп – 5% у розрахунку з двох мінімальних зарплат на місяць (за поточного рівня мінімалки платити доведеться 800 грн на місяць).

Податок на посилки вартістю до 150 євро теж залишається на порядку денному. Також велика ймовірність, що в законопроєкті залишиться норма про військовий збір у 5% на вартість усіх послуг мобільних операторів.

Дискусійні ставки:

  • військовий збір у 5% від продажу нерухомості;
  • військовий збір у 5% з придбанням у банках дорогоцінних металів;
  • військовий збір 15% при купівлі нового автомобіля;
  • військовий збір 30% для роздрібного продажу ювелірних виробів із золота, платини та дорогоцінного каміння.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube