Останні два тижні уряд, депутати та бізнес ведуть перемовини про зміни до урядового законопроєкту № 11416 про підвищення податків, законопроєкт на розгляд винесуть на початку вересня
Урядовий законопроєкт про підвищення податків, найімовірніше, винесуть на розгляд Верховної Ради на початку вересня. У нього наразі вносять зміни. Що може змінитися, пише 19 серпня Dev.ua.
Останні два тижні уряд, депутати та бізнес ведуть перемовини про зміни до урядового законопроєкту № 11416 про підвищення податків. Дискусія почалась після зустрічі Ради підприємців з премʼєром, міністром фінансів та головою податкового комітету 31 липня. На ній представники бізнесу запропонували не підвищувати податки, а спершу детінізувати економіку.
Проте, без підвищення податків не обійтися, кажуть Кабміні та Раді. Але певні зміни до урядового законопроєкту депутати та бізнес вже погодили. Наступний крок — їх має підтримати президент.
Основні зміни:
Плани зі збільшення військового збору для фізичних осіб та ФОПів залишаються в силі. Для фізосіб ставка збільшиться з 1,5% до 5%, для ФОПів: третя група – 1% від доходу, решта груп – 5% у розрахунку з двох мінімальних зарплат на місяць (за поточного рівня мінімалки платити доведеться 800 грн на місяць).
Податок на посилки вартістю до 150 євро теж залишається на порядку денному. Також велика ймовірність, що в законопроєкті залишиться норма про військовий збір у 5% на вартість усіх послуг мобільних операторів.
Дискусійні ставки:
«Ймовірно, частина з них не увійде до фінального законопроєкту, бо логіка цих податків не до кінця зрозуміла», — каже один з депутатів фінансово-економічного блоку Ради.
У разі ухвалення закону нові норми запрацюють лише з жовтня.
В Україні планується встановлення обов’язку для операторів цифрових платформ, таких як онлайн-сервіси, що пропонують послуги таксі, оренди нерухомості, маркет-плейси та застосунки для продажу товарів і надання послуг, здійснювати збір інформації про користувачів таких цифрових ресурсів та щорічно подавати до Державної податкової служби України звіт про доходи, які вони отримують. Тобто йдеться насамперед про таксистів та кур’єрів, що співпрацюють з такими сервісами, як Uklon чи Glovo, а також тих, хто торгує на цифрових платформах. Про це Інформатору стало відомо з повідомлення Міністерства фінансів.
15 серпня заступниця Міністра фінансів Світлана Воробей обговорила з представниками компаній – операторів цифрових платформ концепцію запровадження в Україні звітності про доходи, отримані фізичними та юридичними особами, які використовують такі платформи для продажу своїх товарів або надання послуг.
“Забезпечення прозорого та справедливого податкового середовища є одним з пріоритетів Міністерства фінансів України у податковій сфері. Запровадження звітності операторів цифрових платформ сприятиме гармонізації національного податкового законодавства з правом Європейського Союзу та підвищенню податкової культури платників податків”, –- зазначила заступниця Міністра фінансів Світлана Воробей.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.