Мінфін спільно з Програмою Європейського Союзу з підтримки управління державними фінансами в Україні (EU4PFM) здійснює підготовчі заходи для долучення України до міжнародного автоматичного обміну інформацією про доходи, отримані через цифрові платформи
В Україні планується встановлення обов’язку для операторів цифрових платформ, таких як онлайн-сервіси, що пропонують послуги таксі, оренди нерухомості, маркет-плейси та застосунки для продажу товарів і надання послуг, здійснювати збір інформації про користувачів таких цифрових ресурсів та щорічно подавати до Державної податкової служби України звіт про доходи, які вони отримують. Тобто йдеться насамперед про таксистів та кур’єрів, що співпрацюють з такими сервісами, як Uklon чи Glovo, а також тих, хто торгує на цифрових платформах. Про це Інформатору стало відомо з повідомлення Міністерства фінансів.
15 серпня заступниця Міністра фінансів Світлана Воробей обговорила з представниками компаній – операторів цифрових платформ концепцію запровадження в Україні звітності про доходи, отримані фізичними та юридичними особами, які використовують такі платформи для продажу своїх товарів або надання послуг.
“Забезпечення прозорого та справедливого податкового середовища є одним з пріоритетів Міністерства фінансів України у податковій сфері. Запровадження звітності операторів цифрових платформ сприятиме гармонізації національного податкового законодавства з правом Європейського Союзу та підвищенню податкової культури платників податків”, –- зазначила заступниця Міністра фінансів Світлана Воробей.
Мінфін спільно з Програмою Європейського Союзу з підтримки управління державними фінансами в Україні (EU4PFM) здійснює підготовчі заходи для долучення України до міжнародного автоматичного обміну інформацією про доходи, отримані через цифрові платформи. Надалі ДПС надсилатиме звіти про доходи підзвітних продавців-нерезидентів компетентним органам юрисдикцій-партнерів, що є сторонами Багатосторонньої угоди компетентних органів про автоматичний обмін інформацією про доходи, отримані через цифрові платформи.
Багатосторонній автоматичний обмін інформацією про доходи, отримані через цифрові платформи, здійснюватиметься відповідно до Багатосторонньої угоди компетентних органів про автоматичний обмін інформацією про доходи, отримані через цифрові платформи (Багатостороння угода DPI). Учасниками такої угоди наразі є 26 країн, переважна більшість з яких є державами – членами Європейського Союзу.
Обов’язковою передумовою для приєднання України до Багатосторонньої угоди DPI є імплементація в національне податкове законодавство Модельних правил ОЕСР щодо звітності операторів цифрових платформ та Директиви Ради (ЄС) 2021/514 від 22 березня 2021 року про внесення змін до Директиви 2011/16/ЄС про адміністративну співпрацю у сфері оподаткування (Директива DAC 7).
Уряд України представив законопроєкт, який передбачає значне підвищення податків. Зокрема не тільки військового збору, а й акцизного податку. Запропоновані зміни в податковій політиці можуть забезпечити додаткові надходження до державного бюджету на 2024 рік в розмірі 140 мільярдів гривень. Зокрема, це включає підвищення військового збору до 5%, нові ставки на різні категорії доходів і операцій, а також введення нових податків та зборів.
Військовий збір
Авансові внески з податку на прибуток підприємств
Підприємства, що займаються роздрібною торгівлею пальним, зобов’язані щомісяця сплачувати авансові внески у розмірі 0,5 мінімальної заробітної плати за кожен кубічний метр резервуарів для зберігання пального.
Акцизний податок
Запропоновано ввести специфічну ставку акцизного податку у розмірі 0,1 євро за літр напою.
Щоправда, як зазначає народний депутат Ярослав Железняк, наразі на прийняття цього закону Рада не має достатньої кількості голосів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.