Фінансова допомога партнерів, яка продовжує надходити в Україну, достатня для того, аби не підвищувати податки, вважає економіст Данило Монін
Україна отримала 4,2 млрд євро за черговий транш Ukraine Facility від ЄС. Таким чином, з початку повномасштабної війни Україна отримала більше 98 млрд $ зовнішньої фінансової допомоги. Більш того, вона продовжує надходити. І якщо порахувати загальну суму тільки за 2024 рік, то виходить, що податки підвищувати не треба, вважає економіст Данило Монін.
Данило Монін порахував, що тільки в серпні Україна отримала вже 8,5 млрд доларів фінансування.
«Україна отримала транш 4,2 млрд євро від ЄС. Причому 1,5 млрд – грант (я так розумію прибуток від заморожених російських активів). Таким чином, у серпні прийшло вже 8,5 млрд доларів фінансування. Таким чином, грошей фінансувати бюджет вистачить до жовтня», - пише Монін в своєму телеграм-каналі.
Далі він уточнює, що планується ще 4 млрд від ЄС в четвертому кварталі. А також 3,9 млрд від США - вірогідно у вересні або на початку жовтня.
«Від Японії ще 2 млрд повинно надійти і десь 1,8 млрд – від МВФ. А наприкінці року ще G7, думаю, розбереться з 50 млрд доларів для України на кінець 2024 року і весь 2025 рік під залог російських резервів в ЄС», - порахував Монін.
І робить висновок – «так що податки підвищувати не треба. Гроші є». А дії ініціаторів підвищення податків він коментує з неприхованим сарказмом.
«Марченко (міністр фінансів - ред.) з Гетманцевим (очільник податкового комітету ВР - ред.) пішли в атаку. Мабуть вони хочуть влаштувати собі бенефіс, а громадянам концтабір…прямо зараз у серпні. Але подивимося хто кого», - написав Монін.
Щоправда, заступник очільника податкового комітету ВР Ярослав Железняк зазначає, що на заплановане Мінфіном підвищення податків, голосів у парламенті немає.
"Ні-ні, гроші різко не зʼявилися і проблема з діркою у 500 млрд грн нікуди не поділася. Просто ніхто з влади не знає що робити з цим, голосів немає. Тому на пленарний тиждень який буде скоро у серпні нічого не виносять, Комітет ми по цьому закону не збираємо. Так що, думаю будуть тягнути на початок вересня тільки перше читання. І потім, вангую, будемо терміново (‼️) тягнути у друге так як інакше ж грошей не буде. В результаті на збір суми залишиться не 4-и місяці, а 3-и. І податки доведеться піднімати більше і радикальніше. Мені прям вся ця ситуація дуууууже нагадує історію з першою версією законопроекту про мобілізацію", - написав Ярослав Железняк.
Україна отримала нові 4,2 млрд євро від Європейського Союзу. Кошти передадуть у вигляді грантів та позик в межах програми Ukraine Facility. Уряд направить ці кошти на соціальні програми, гуманітарну сферу та інші важливі бюджетні програми.
Про це 13 серпня повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. Він зазначив, що жодна частина цих грошей не буде витрачена на війну.
"Військові видатки ми продовжуємо фінансувати виключно за рахунок власних ресурсів", - наголосив прем'єр.
Він додав, що від початку року ЄС надав Україні вже понад 12 млрд євро бюджетної підтримки. Своєю чергою, Україна продовжує впроваджувати реформи, які є важливими для стійкості, розвитку та майбутнього, підкреслив Шмигаль.
"Європейські партнери підтримують ці зусилля. До кінця року ми очікуємо отримати ще один транш допомоги", - зазначив глава КМУ, подякувавши ЄС за солідарність з Україною.
Про виділення Україні цього траншу за програмою Ukraine Facility Шмигаль та голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявили 17 липня. 6 серпня Рада ЄС остаточно ухвалила надання Україні 4,2 мільярда євро макрофінансової допомоги та наголосила на тому, що Україна має отримати ці кошти якнайшвидше через складну фінансову ситуацію в державі. В Брюсселі зазначили, що Київ виконав усі необхідні реформи та умови для отримання грошей.
Подписывайтесь на наш Telegram-канал, чтобы не пропустить важные новости. Подписаться на канал в Viber можно здесь.