ДПС створює перелік платників податків, які мають найвищі податкові ризики: наслідки будуть просто жахливі – Ніна Южаніна

Після створення переліку білих платників, тепер ДПС створює чорний список, наслідки можуть бити жахливими, вважає нардеп Ніна Южаніна

Податок
Южаніна пророкує жахливі наслідки для бізнесу

До «чорного переліку» Переліку хочуть включити платники податків, які мають найвищі податкові ризики, визначені в загальному плані, операційному плані, сегментарних та секторальних планах. Про це повідомила в своєму телеграм-каналі народна депутатка, членкиня комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Ніна Южаніна.

Ніна Южаніна зауважила, що найголовніше – «чорний перелік» платників податків формується не автоматично.

«Відповідно до Порядку: структурні підрозділи ДПС надають пропозиції до переліку - структурний підрозділ з впровадження комплаєнсу формує перелік - експертна комісія його розглядає та схвалює - голова ДПС погоджує», - написала вона.

Южаніна нагадала, що наразі ступінь ризику формується автоматично за даними інформаційних систем податкової, критерії визначені нормативно-правовими актами.

«Перехід до «ручного режиму» відбору платників – це, на думку влади, наближення до європейських стандартів? І такий порядок пройшов антикорупційну експертизу?!», - задається вона питаннями.

І попереджає, що якщо Мінфін під час погодження Методики якось не виправить ситуацію, то наслідки будуть просто жахливі.

Южаніна зауважує, що Порядок так і не дає відповіді на питання - як система управління податковими ризиками буде функціонувати поряд з існуючими процесами.

«Є норми Податкового кодексу, де визначені усі основні правила взаємодії податкової з платниками податків, зокрема, формування плану-графіка планових перевірок, підстави для позапланових перевірок, підстави для арешту майна, для застосування фінансових санкцій тощо. Не впевнена, що ті, хто приймав цей документ, розуміють як усе це буде одночасно працювати», - пише вона.

Тому що, за словами Южаніної, в Порядку немає ні етапності експерименту (етапність запровадження системи має визначити Мінфін), ні критеріїв його успішності/неуспішності.

«Таке враження, що головною метою було перевести в «ручний режим» відбір платників для перевірок, вивести податкову з-під контролю та наділити її надповноваженнями. Бо описати ризики можна було і в межах вже існуючих повноважень та процесів без усяких «експериментів». Не сумніваюсь, що і щодо «успішності» проекту вже все вирішено. Черговий експеримент над бізнесом, а потім у владі роблять вигляд, що тінь в економіці це не їх рук діло», - зауважує народна депутатка.

В Уряді та ВР кажуть, що необхідно підвищити податки заради фінансування армії. Що треба робити?

Зеленський підписав закон про «клуб білого бізнесу»

24 липня президент України Володимир Зеленський підписав закон про «клуб білого бізнесу». Про це повідомив голова комітету Верховної ради з податкової політики Данило Гетманцев, який нагадав, що передбачає закон: 

  • запровадження переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства, які користуватимуться низкою переваг у податковому адмініструванні під час воєнного стану,
  • до переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства включатимуться юридичні особи та фізичні особи-підприємці, резиденти Дія.City, які відповідатимуть низці вимог та критеріїв з урахуванням системи оподаткування (зокрема, вимоги до рівня сплати податків, вимоги до рівня нарахування заробітної плати),
  • платники податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства, включені до Переліку, отримуватимуть такі переваги: мораторій на документальні перевірки, крім деяких видів; скорочення строків камеральної та документальної перевірок у цілях бюджетного відшкодування; скорочення строків надання індивідуальних податкових консультацій; за платником податків закріплюється комплаєнс-менеджер, з яким платник зможе взаємодіяти зокрема із використанням засобів дистанційного зв’язку, у тому числі у режимі відеоконференції.

"Держава та білий бізнес є абсолютними союзниками у боротьбі з тіньовиками та корупціонерами. Саме по цій межі протистояння ми разом ефективно подолаємо тінь, а головне корупцію. Ми повинні пройти шлях подолання разом, крок за кроком. Це і є головною метою закону про "клуб білого бізнесу", - наголошував Гетманцев.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube