Багато власників житла не хочуть офіційно декларувати доходи від оренди, уникаючи оподаткування. Про це завив народний депутат від "Слуги народу", член Комітету Верховної Ради з питань прав людини Сергій Козир. Він запропонував заходи відповідальності, пише БізнесЦензор.
За словами нардепа Сергія Козира, багато власників житла не хочуть офіційно декларувати доходи від оренди житла.
"Так, ринок оренди житла в Україні справді залишається нерегульованим. Багато власників житла не хочуть офіційно декларувати доходи від оренди, уникаючи оподаткування. Вони шукають різні способи, як приховати ці кошти", – заявив депутат.
За його словами, таким чином бюджет недоотримує кошти і депутати готові законодавчо посилити відповідальність для власників житла за несплату податків.
"Як законодавці, ми готові запроваджувати зміни, щоб посилити відповідальність за податкові порушення та створити умови, які б стимулювали власників легалізувати оренду. Потрібні зміни, які б спонукали людей офіційно реєструвати доходи від оренди, а держава, зі свого боку, повинна забезпечити додаткові захисні механізми та певні привілеї у оподаткуванні тим, хто зробить це самостійно та вчасно", – додав Козир.
Які збільшення податків запропонував Кабмін?
18 липня Кабмін подав у Раду законопроєкт № 11416, що містить цілий ряд змін до Податкового кодексу. Ось головні новації:
- Підвищення базової ставки військового збору з нинішніх 1,5% до 5%. Нагадаємо: військовий збір вираховують з усіх зарплат. Тому у разі ухвалення законопроєкту доведеться платити на 3,5% більше. Наприклад, якщо ви отримуєте 20 тисяч гривень, то податок зросте на 700 гривень.
- Військовий збір 5% доведеться платити також з купівлі банківських металів (зараз такого пункту в Податковому кодексі немає).
- Для окремих товарів пропонується запровадити підвищений військовий збір. Наприклад, 30% — з продажу ювелірних виробів чи 15% — з першої реєстрації легкових авто. При цьому вторинного ринку автівок ця норма стосуватися не буде, лише "свіжого" імпорту нових чи потриманих легковиків.
- Ще одна новація — додаткові 5% з продажу нерухомості. Зараз цей податок залежить від того, скільки саме обʼєктів ви продаєте. Скажімо, якщо мова йде про першу угоду за рік, то податку взагалі немає, з другого продажу вже треба платити 5% плюс 1,5% військового збору, а з третього продажу на рік — 18% ПДФО та 1,5% військового збору. За новим проєктом, зростуть всі податки. З першого продажу на рік доведеться віддати 5%, з другого — 10%, з третього — 23%.
- Зміниться також неоподаткована вартість посилок з-за кордону. Зараз сума складає 150 євро, буде — лише 45 євро. Все, що дорожче — плюс 20% ПДВ на ввізне мито (в середньому 10% та ставка залежить від товарної категорії).
- 5% військового збору планується здійснювати з послуг мобільного зв'язку.
- Бізнес (юридичні особи — платники податку на прибуток та ФОПи 3-ї і 4-ї груп) будуть платити новий збір у розмірі 1% від доходу.
- Ще більш загрозлива для бізнесу норма — вимога проводити інвентаризації основних засобів і матеріальних цінностей та готівки на вимогу органів контролю. А за недопуск на таку інвентаризацію контролерів майно платника податків можуть заарештувати.
- Є пункти, що фактично дублюють зобовʼязання України, прописані в оновленому меморандумі з МВФ. Наприклад, про авансовий платіж з АЗС у розмірі половини мінімальної зарплати за кожен кубічний метр резервуарів для зберігання палива. Або про акциз 0,1 євро за літр на солодкі газовані напої.
Закон, якщо, звісно, його ухвалять, вступить у дію з першого числа наступного місяця. Тобто, якщо за нього проголосують у липні, то діяти він почне вже з 1 серпня. Як вказано в пояснювальній записці, очікуються додаткові надходження до бюджету на рівні близько 125 млрд гривень.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: