Чи потрібно бронювати військовозобов’язаних жінок, пояснила адвокатка

Всі жінки медичних та фармацевтичних спеціальностей є військовозобов’язаними, вони повинні стати на військовий облік та вчасно оновлювати свої військово-облікові дані

Чи потрібно бронювати військовозобов’язаних жінок, пояснила адвокатка

Військовозобов’язаних, які згідно з законом не мають бути призвані на військову службу під час мобілізації, бронювати не потрібно. Це пояснила адвокатка Наталя Лісневська.

“Зокрема, всі жінки медичних та фармацевтичних спеціальностей є військовозобов’язаними, вони повинні стати на військовий облік та вчасно оновлювати свої військово-облікові дані. Однак, безпосередньо призов до лав ЗСУ регулюється Законом № 2664-IX «Про внесення змін до статті 1 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу (щодо взяття жінок на військовий облік військовозобов’язаних)», наказами Міноборони, а з 18 травня 2024 року – ще й новим законом про мобілізацію. Жінки медичних спеціальностей, хоч і є військовозобов’язаними, мобілізаційного розпорядження без добровільної згоди не отримують, а, отже, не потребують бронювання”, - сказала Наталя Лісневська.

Був заброньований, а став військовим: чому так відбувається

 За певних умов представники ТЦК можуть мобілізувати чоловіків, які були заброньовані за критично важливими підприємствами. За словами адвокатки Таміли Алексик, така проблема дійсно існує. А стала вона дуже актуальною, саме коли встановили двомісячний термін для оновлення облікових даних – від 16 травня по 16 липня.

Адвокатка пояснює, що всі заброньовані громадяни мають перебувати на спецобліку, а інформація про них повинна з’являтися у системі "Оберіг".

"Усі заброньовані громадяни мають перебувати на спеціальному обліку, але з якихось невідомих причин туди потрапляють не всі. Таке часто траплялося на початку війни, а зараз таких випадків побільшало. Тобто, коли є список заброньованих працівників за певним підприємством, але до ТЦК цей список, затверджений та погоджений на рівні Міноборони, з якихось причин не передали та на спецобліку людей зі списку немає", – розповідає Таміла Алексик.

Через такі "нестиковки" і трапляється, що працівники, які були заброньовані втрапляють у халепу, коли їх перевіряють представники ТЦК, а даних про бронювання в системі "Оберіг" про них немає.

"Тому громадянам потрібно керуватися правилами військового обліку, які затверджені Кабміном. А саме – положенням, яке передбачає, що у випадку зміни військово-облікових даних, сам військовозобов’язаний повинен повідомити про це ТЦК та СП. Тобто, якщо особа заброньована та має відповідні підтверджуючі документи, вона повинна протягом 7 днів надати цю інформацію до ТЦК і написати відповідну заяву", - пояснює Алексик.

Адвокатка зазначає, що найкращий варіант – зробити це самостійно, відвідавши військкомат, бо, на жаль, система щодо спецобліку не зовсім нормально працює.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube