Акцизний податок на пальне почне діяти з 1 вересня: законопроєкт, прийнятий в липні розблокований

Закон про внесення змін до Податкового кодексу України щодо імплементації положень актів права Європейського Союзу щодо акцизного податку набере чинності з 1 вересня

Податок
Акциз на пальне

В липні Рада ухвалила Закон щодо збільшення акцизів на пальне. Проте, на наступний день У Верховній раді зареєстрували два проєкти постанови про скасування рішення про ухвалення у другому читанні законопроєкту №11256-2. Наразі, повідомив нардеп Ярослав Железняк, ці постанови провалені й законопроєкт чекає на підпис Президента.

Народний депутат Ярослав Железняк у своєму телеграм-каналі повідомив, що всі блокуючи постанови по законопроекту #11256-2 щодо підвищення акцизного податку на паливо провалені.

«Тому він буде скоро підписаний Головою Парламенту та Президентом. Відповідно він набере чинності (як і підвищення акцизів) починаючи з 01 вересня 2024 року», - написав Железняк.

Одночасно  Дмитро Разумков, міжфракційне об'єднання якого вносило ці блокуючі постанови, заявив, що прийняття закону "абсолютно  безвідповідальне і шкідливе рішення"

"Зростання цін на пальне торкнеться не лише власників автівок. Це потягне за собою здорожчання цін на всі товари, це вдарить по армії, яка є одним з найбільших споживачів пального! Бізнесу, який під час відключень світла працює лише завдяки генераторам, виживати стане ще складніше!", - зазначив він.

В Уряді та ВР кажуть, що необхідно підвищити податки заради фінансування армії. Що треба робити?

Про що законопроєкт №11256-2?

4 червня 2024 року Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт №11256-2 про внесення змін до Податкового кодексу України щодо імплементації положень актів права Європейського Союзу щодо акцизного податку. 18 липня закон підтримали у другому читанні. Документ передбачає поетапне підвищення акцизів на різні види пального до 1 січня 2028 року.

До слова, зараз ставка акцизу для бензину становить 213,5 євро за 1000 літрів, для дизелю - 139,5 євро, автогазу - 52 євро, альтернативного палива - 162 євро. Відповідно до положень європейської директиви №2003/96/ЄС, мінімальні ставки акцизного податку мають становити: для бензину - 359 євро за 1000 літрів, для дизельного пального - 330 євро за 1000 літрів, а для скрапленого газу - 125 євро за 1000 кілограмів (орієнтовно 68 євро за 1000 літрів). Підвищення акцизів до цих показників буде розтягнуте в часі на п'ять років, починаючи з 1 вересня 2024 року.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube