Кабмін пропонує ввести ще два види санкцій, пояснювальну записку до законопроєкту підписав віце-прем’єр Михайло Федоров
В Україні можуть ввести новий вид санкцій та заборонити доступ до веб-сторінок та сайтів, певних інформаційних систем. Відповідний законопроект №11492 про внесення змін до Закону «Про санкції» щодо заборони використання програмних продуктів та доступу до електронних інформаційних ресурсів вніс Кабінет міністрів.
Законопроєкт пропонує додати два види санкцій:
Тобто, заборона веб-сайту може застосовуватися незалежно від повʼязаності з державою-агресором. Реалізація законопроєкту, за задумом чиновників, сприятиме підвищенню рівня кіберзахисту інформаційно-комунікаційних систем в умовах наявних і потенційних загроз національним інтересам і національній безпеці України, а також в умовах військової агресії рф.
Зазначимо, що пояснювальну записку до законопроєкту підписав міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Нагадаємо, що голова Комітету з питань свободи слова Ярослав Юрчишин прокоментував затримання в Парижі засновника Telegram Павла Дурова. Нардеп зазначив, що настав час зарегулювати месенджер. Також він припустив, що Дуров йде на співпрацю зі слідством, щоб не бути виданим у Росії. За словами Юрчишина, "ніщо не зупинить рішення, час якого "настав ще у 2022 році". Так нардеп вирішив скористатися переробленою цитатою Степана Бандери, щоб надати солідності своїй ідеї щодо контролю над Telegram.
Юрчишин у середовищі української влади є одним із головних прихильників блокування (а якщо ні – то жорсткого регулювання) Telegram. Наприклад, він стверджував у квітні, що імовірне блокування Telegram в Україні не є зазіханням на свободу слова.
Він казав, що Україна може заблокувати Telegram, якщо підтвердять, що його адміністрація, наприклад, передає інформацію ворожим структурам, зокрема спецслужбам країни-агресора Росії. Голова комітету ВР також припускав, що влада РФ у той чи інший спосіб зберегла контроль над Telegram, хоча Дуров стверджував протилежне.
Раніше у лютому Юрчишин скаржився, що адміністрація Telegram відмовляється блокувати канали, які розповсюджують російську пропаганду, а за таких умов "логічно виглядає блокування цієї соцмережі", – сказав Юрчишин, коментуючи ймовірність заборони діяльності Telegram в Україні. Юрчишин наголосив, що якщо секретар (на той час) Ради з нацбезпеки та оборони Олексій Данілов й начальник Головного управління розвідки Кирил Буданов вважають Telegram шкідливим, а СБУ має цілий перелік каналів, які розповсюджують російську пропаганду, то не може бути інших варіантів, окрім "блокування цих каналів адміністраторами мережі чи блокування мережі".
Також Юрчишин у лютому організував та провів круглий стіл на тему "Журналістські стандарти та професійна етика в умовах війни". Там співрозмовники "не обійшли увагою й тему загрози національній безпеці соціальної мережі Telegram".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал на зло Юрчишину, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.