Був заброньований, а став військовим: чому так відбувається і навіщо відвідувати ТЦК особисто

За певних умов представники ТЦК можуть мобілізувати чоловіків, які були заброньовані за критично важливими підприємствами

Економічне бронювання
Заброньованих можуть мобілізувати

Українці в соцмережах повідомляють про випадки, коли ТЦК мобілізують заброньованих чоловіків. При цьому суд відмовляв їм у позові таким. Пояснюючи це тим, що вони не інформували ТЦК про наявність таких підстав. Детально про це пише Протокол.

Був заброньований, а став військовим

За словами адвокатки Таміли Алексик, така проблема дійсно існує. А стала вона дуже актуальною, саме коли встановили двомісячний термін для оновлення облікових даних – від 16 травня по 16 липня.

"Мій клієнт був заброньований підприємством, але коли поїхав у відрядження до Львівської області, там його зупинили працівники ТЦК, і оскільки даних щодо бронювання чоловіка у спеціальному обліку не було, його доправили до військкомату. Там він дуже швидко пройшов ВЛК і його оформили до військової частини", – розповідає Алексик.

Вона додає, що пізніше працівника-новобранця забрав керівник підприємства на підставі наявного у нього бронювання. Але у чоловіка тепер є проблема, бо він вже отримав статус військовослужбовця – відповідно за СЗЧ (самовільне залишення частини) проти нього відкрито кримінальне провадження.

Чому подібне відбувається?

Адвокатка пояснює, що всі заброньовані громадяни мають перебувати на спецобліку, а інформація про них повинна з’являтися у системі "Оберіг".

"Усі заброньовані громадяни мають перебувати на спеціальному обліку, але з якихось невідомих причин туди потрапляють не всі. Таке часто траплялося на початку війни, а зараз таких випадків побільшало. Тобто, коли є список заброньованих працівників за певним підприємством, але до ТЦК цей список, затверджений та погоджений на рівні Міноборони, з якихось причин не передали і на спецобліку людей зі списку немає", – розповідає Таміла Алексик.

Через такі "нестиковки" і трапляється, що працівники, які були заброньовані втрапляють у халепу, коли їх перевіряють представники ТЦК, а даних про бронювання в системі "Оберіг" про них немає.

"Тому громадянам потрібно керуватися правилами військового обліку, які затверджені Кабміном. А саме – положенням, яке передбачає, що у випадку зміни військово-облікових даних, сам військовозобов’язаний повинен повідомити про це ТЦК та СП. Тобто, якщо особа заброньована та має відповідні підтверджуючі документи, вона повинна протягом 7 днів надати цю інформацію до ТЦК і написати відповідну заяву", - пояснює Алексик.

Адвокатка зазначає, що найкращий варіант – зробити це самостійно, відвідавши військкомат, бо, на жаль, система щодо спецобліку не зовсім нормально працює.

Які галузі отримали можливість отримати максимальне бронювання

Станом на 31 липня, відповідно до наказів Мінекономіки, відомство прийняло 33 782 накази про бронювання військовозобов’язаних, з них 17 632 досі чинні.

Розподіл кількості заброньованих чоловіків, які працюють у галузях національної економіки, держорганах чи органах місцевого самоврядування, зараз в України орієнтовно такий:

  • енергетична галузь - 29%;
  • промисловість, виробництво - 15%;
  • транспорт - 14%;
  • агропромисловий комплекс - 12%;
  • медицина - 6%;
  • оборонно-промисловий комплекс - 5%;
  • органи державної влади, інші державні органи - 4%;
  • ІТ-спеціалісти, галузь електронних комунікацій - 2%;
  • фінансова, банківська сфера - 2%;
  • сфера торгівлі - 2%;
  • місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування - 2%;
  • інші - 7%.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube