Наразі два законопроєкти пропонують бронювати працівників, якщо за них сплачено військовий збір, але економіст побачив протиріччя
Економіст Данило Монін висловив свою точку зору на проєкти, які пропонують депутати Верховної Ради щодо бронювання працівників. Про це він написав в своєму телеграм-каналі.
За словами Данила Моніна, текст законопроєктів, які створені нардепом Дмитром Наталухою не відповідає публічній риториці народного депутата.
«Подивився створені Наталухою законопроєкти з бронювання працівників 11331, 11331-1, 11331-2 і зрозумів, що у них проблеми з системною цілісністю і взагалі текст законопроєктів не відповідає публічній риториці Народного депутата», - написав Монін.
Він пояснив, що два законопроєкти пропонують бронювати працівників, якщо за них сплачено військовий збір, визначений в Податковому Кодексі.
«Проте Податковий Кодекс не має такого збору і норми з бронювання посилаються на неіснуючі норми в Податковому Кодексі», - зауважив Монін.
Далі він звернув увагу на те, що законопроєкт 11331-1 пропонує бронювати, якщо середня зарплата на підприємстві не менше 12 прожиткових мінімумів.
«Так що законопроєкти з бронювання не можуть бути прийнятими ВР, або ж будуть прийняті з якимось іншим законопроєктом, яким буде внесено зміни в Податковий Кодекс. Тому що поточні законопроєкти нічого не вносять в ПК і навряд чи можуть бути в принципі прийнятими», - робить висновок Монін.
Він додав, що в законопроєктах йдеться про те, що державі треба віддати 20400 грвень додаткового податку за кожного заброньованого.
«Тобто фактично податкове навантаження за броньованого працівника складає 100% від середньої зарплати», - уточнив економіст.
Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості пояснило умови та вимоги до підприємств оборонно-промислового комплексу, які можуть отримати право забронювати всіх своїх працівників від мобілізації.
У Мінстратегпромі нагадали, що для бронювання працівників підприємство має отримати статус критично важливого для функціонування економіки в особливий період у сфері оборонно-промислового комплексу. Після його отримання можна буде забронювати до 100% співробітників незалежно від військово-облікової спеціальності.
Отримати статус критично важливого можуть підприємства, які виробляють озброєння, військову і спеціальну техніку, боєприпаси, їх складові частини або надають послуги з розроблення, ремонту, модернізації озброєння, військової і спеціальної техніки, боєприпасів, їх складових частин, йдеться в роз’ясненні, оприлюдненому на сайті міністерства.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.