Дизельних генераторів не стосується: як ввозити в Україну енергообладнання без мита і ПДВ

Дизельні генератори не підпадають під спрощений режим сплати митних платежів для ввезення

Митниця, енергообладнання
Дизельний генератор

27 липня 2024, набрали чинності Закони, які передбачають застосування звільнення від сплати митних платежів при ввезенні енергообладнання. Таким чином, вартість генераторів внаслідок таких змін повинна впасти. Проте, один з найбільш розповсюджених видів генераторів – дизельний – під новий закон не підпадає. Про це пише Судово-юридична газета.

Законом №3854-IX звільняються від сплати тільки генератори (електрогенераторні установки з поршневим двигуном з іскровим запалюванням), які мають коди згідно з УКТ ЗЕД: 8502 20 40 90, 8502 20 60 90, 8502 20 80 90. 

Дизельний генератор (електрогенераторні установки з поршневим двигуном внутрішнього згоряння із запалюванням від стиснення (дизелем або напівдизелем) має код згідно з УКТ ЗЕД: 8502 12 00 90. І про нього у відповідному законі 3854-IX не йдеться.

Таким чином, законодавство звільняє від сплати мита та ПДВ при ввезенні в Україну такі товари:

  • електрогенераторне обладнання;
  • обладнання для вітрової та сонячної генерації;
  • акумулятори (крім акумуляторів малої потужності).

Як ввозити в Україну енергообладнання без мита і ПДВ

Алгоритм дій для застосування пільги при ввезені обладнання для енергонезалежності:

  • перевірити, чи співпадає код товару, який плануєте замовляти, з кодом УКТ ЗЕТ та його характеристики з правилами звільнення від ПДВ та мита при його імпорті;
  • правильно зазначити найменування товару при заповненні відомостей про нього на поштових сервісах;
  • своєчасно та в повному обсязі надавати підтверджувальні документи на товар для митного оформлення на запит митниці чи митного брокера.

Варто нагадати, що митне декларування навіть до прийняття згаданих законів взагалі не було потрібне у випадку з такими товарами:

  • вартістю до 500 євро, вагою до 50 кг у багажу;
  • до 150 євро у міжнародних поштових відправленнях.

Пояснення щодо Закону від Державної митної служби України

В Державній митній службі України повідомили, що генератори, акумулятори, сонячні панелі та інші товари, з позиції митного законодавства, звільняються від оподаткування лише за таких умов: поштовим оператором, експрес-перевізником чи декларантом заявлено усі відомості про товар (назву, найменування, комерційний опис, маркування та технічні дані, код товару згідно з УКТЗЕД), зазначено код пільги та здійснено розрахунок митних платежів із застосуванням такого звільнення.

«Декларантом міжнародних поштових відправлень виступає оператор поштового зв’язку, а міжнародних експрес-відправлень – отримувач відправлення чи експрес-перевізник», - зауважили митники.

Спочатку декларується товар, далі митниця отримує декларацію з необхідним набором даних та проводить митне оформлення. Якщо при декларуванні товару не був вказаний необхідний набір інформації чи не вказано пільгу, передбачену Законами № 3853-IX та №3854-IX від 16.07.2024, митниця не зможе здійснити пільгове митне оформлення, товар буде оформлено з нарахуванням митних платежів (мито та ПДВ) на загальних підставах.

Декларанти, тобто експрес-перевізники чи поштові оператори, можуть отримувати всю необхідну інформацію як від відправника, так і від отримувача товару в Україні.

«Тож, якщо ви очікуєте такий товар і вам надійшло звернення від операторів доставки (через е-mail, повідомлення на номер телефону/в мобільному додатку операторів доставки, телефонні дзвінки тощо) радимо оперативно надавати їм необхідну інформацію для митного оформлення товару: назву, найменування, комерційний опис, маркування та технічні дані, код товару згідно з УКТЗЕД (за можливості), комерційні документи, що підтверджують вартість товару, документи про оплату та інше», - пояснили в Держмитслужбі. 

Ви підготувались до вимкнення світла взимку?

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube