Експерти прогнозують, що на паливному ринку на цьому тижні зійдуться один проти одного два фактори: нещодавнє падіння цін на нафту та очікування нових акцизів з 1 вересня
Глобальні котирування тягнуть ціну на дизельне пальне та бензин вниз, а підготовка трейдерів до нової податкової реальності не дає пальному суттєво здешевшати. Трохи інакше почуває себе автогаз - він ріс останні тижні й на сьогодні вже є профіцит ресурсу на ринку. Про ціни на АЗС та прогнози експертів пише Delo.ua.
На минулому тижні світові ціни на нафту після згаданого падіння змінили вектор та почали обережно зростати на фоні позитивних новин щодо американської та китайської економік. Треба зазначити, що зростання світових цін на нафту не позначається миттєво на українському паливному ринку. Цей чинник спрацює з лагом у декілька тижнів, якщо взагалі тренд збережеться відчутний час.
За даними консалтингової компанії "Нафторинок", за минулий тиждень середня гуртова ціна дизпального з постачанням автотранспортом знизилась на 81 коп./л до 43,47 грн/л.
«Наповнення регіонів дешевшим ресурсом стримуватиме подорожчання ДП на цьому тижні. Проте, учасники ринку схиляються до майбутнього зростання цін напередодні пізньої польової кампанії та збільшенню акцизу з вересня», прогнозує аналітик консалтингової компанії «Нафторинок» Олександр Сіренко.
За словами, засновника групи Компаній «Прайм» Дмитра Льоушкіна, споживання пального від початку серпня менше на 10-15% ніж в аналогічному періоді минулого року. Особливо скоротилось споживання палива на сході країни. Проте трейдери, коли контрактували пальне розраховували необхідні обсяги на основі тогорічного споживання, тож наразі на ринку палива в Україні виник профіцит.
Гуртові ціни на бензин на минулому тижні також знизилися. В результаті, середня ціна бензину А-95 знизилась на 34 коп./л до 56,44 грн/л. Це сталось внаслідок зниження цін на бензин на 0,2-2,6 грн/л на АЗС мережі "Приват", що повернуло ціни в мережі до рівня нижчого за середні ціни в Україні.
«Такі великі знижки бувають тільки за двох умов: або з’явились дешевші канали постачання, або в мережу попав неякісний продукт. Сподіваюсь, це перший варіант. Поки нема активної реакції інших гравців, як це було раніше. Вочевидь, дається в знаки суттєве зменшення мережі до 621 АЗС з понад 1000 навесні», - вважає Олександр Сіренко.
Дмитро Льоушкін каже, що на наступному тижні не очікує суттєвих змін цін бензину та дизпалива на стелах АЗС. Він зазначає, що ціни на пальне в Європі повернуться до зростання після відновлення цін на нафту.
«Світової кризи з обвалом нафтових цін не сталось. Але через попередній обвал глобальних цін в Україну зайшло дешеве пальне. Тож різкого підвищення ціни не буде. Зниження також не буде, оскільки ринок поступово готується до підвищення акцизів з вересня. До цього залишилось кілька тижнів», - пояснив Льоушкін.
Він зазначає, що на цьому тижні ціни на дизель та бензин на АЗС залишаться незмінними.
За даними "Нафторинку" від початку серпня порівняно з 25-31 липня добовий імпорт LPG в Україну зріс на 35,6% до 3,84 тис. тонн. В структурі надходжень наземним транспортом залізничні постачання становлять 41%, порівняно з 22% за період 25-31 липня.
Середня ціна надходжень пропан-бутану залізницею від початку серпня зросла до $726/тонна (від 41100 грн/т з податками) на кордоні України, порівняно з $687/тонна. Автоімпорт подорожчав на $16/тонна до $718/тонна (40 700 грн/тонна з податками) на кордоні України, порівняно з ціною за період 25-31 липня. Обсяги імпорту автопартіями зменшилися до 85-86 газовози на добу, порівняно з 97 авто на добу наприкінці липня.
Засновник системи торгівлі скрапленим газом Sintonec LPG Михайло Шубан каже, що зниження гуртових цін на автогаз стало наслідком активізації імпортерів, які в очікуванні зростання акцизів завезли в країну дуже багато продукту та спровокували профіцит на ринку.
«На цьому тижні в гуртовому сегменті я очікую стабільних цін. А на стелах може бути незначне просідання цін в межах 10-20 коп./л після чого ринок буде збалансованим і ціни не мають змінюватись», - прогнозує Шубан.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.