Чим заправляти машини з американського ринку: у двигунів свої примхи

Для американських машин важливо, щоб бензин відповідав рекомендованому екологічному стандарту

Бензин
Американські машини в Україні

Є кілька причин, з яких українські автомобілісти плутаються і помиляються у питанні бензину для машин з американського ринку. Про те, який бензин потрібен для привезених з Америки авто, пише РБК-Україна.

Що потрібно "американцям"

Одна з причин, чому американським автомобілям приписують "харчування" низькооктановим паливом, це наклейки біля паливного бака, які містять цифри 91, 89 та 87. Проте, це не зовсім те, що мається на увазі під нашими А-80, А-92, АІ-93, А-95.

Хоча в обох випадках зазначені цифри – це октанове число бензину, отримують їх за різними методиками. Відтак, для прямого порівняння треба знати, за якими методом всі вони отримані.

  • Дослідницький метод. Позначається як RON (від анг. Research Octane Number), і поширений у більшості країн Європи. Відповідно, всі європейські бензини на октанове число перевіряються за дослідницьким методом.
  • Моторний метод. Маркується в документації літерами MON (Motor Octane Number), і використовується для оцінки характеристик пального на Американському континенті.

Кожен згаданий метод більш точно характеризує поведінку палива в "своїх" умовах роботи мотора. Наприклад, моторний метод відображає якості палива при значних навантаженнях, як то висока швидкість, підйоми, прискорення з частково відкритим дроселем. З іншого боку, октанове число за дослідницьким методом дає характеристику бензину при роботі двигуна на перехідних режимах, тобто при зміні навантаження.

Октанове число в Америці

Щоб отримати пальне з найбільш універсальними характеристиками, американські інженери заснували власний підсумковий показник антидетонаційної стійкості бензину: AKI (Anti-Knock Index - антидетонаційний коефіцієнт).

Він базується все одно на поширених методиках, але визначається як середнє арифметичне між ОЧ за моторним методом і за дослідницьким методом. Показники, отримані різними методами для одного і того ж бензину, складають і ділять на два: (MON+RON)/2 = AKI. Скажімо, наш старий добрий А-92 американці сприймають так: (92+83)/2 = 87,5. А наш А-95 у них отримав би маркування 90: (95+85)/2 = 90 по AKI

Відтак, бачимо, що американські двигуни аж ніяк не всеїдні, а доволі примхливі, якщо привести їхнє маркування до звичних нам значень. Звісно, це стосується й автомобілів європейських та азіатських марок, виготовлених спеціально для заокеанського ринку.

Приблизна відповідність товарних бензинів за європейською та американською класифікаціями:

  • А-98 – 91 (Premium), 92 (Premium), 93 (Supreme)
  • А-95 – 89 (Plus)
  • А-92 – 87 (Regular)

Висновки

Для сучасного інжекторного двигуна насправді необов’язкова абсолютна відповідність октанового числа пального, тож відхилення на 1 – 2 одиниці найчастіше бувають допустимі. Тому що електронний блок керування все одно постійно слідкує за параметрами роботи мотора і безперервно корегує момент запалювання і подання порцій бензину в циліндри. І якщо датчики помітять найшкідливіше для мотора явище – детонацію, вона буде негайно прибрана.

При тому є окремі моделі високофорсованих двигунів, для яких дійсно принципово важлива заправка бензином А-98. З іншого боку, безглуздо годувати свій двигун бензином з більш високим ОЧ, ніж вимагає виробник машини. Тому що розрахований під А-92 силовий агрегат при роботі на "дев’яносто п’ятому" чи "дев’яносто восьмому" нічого особливого вже не продемонструє.

Набагато важливіше, щоб бензин відповідав рекомендованому екологічному стандарту (Евро-4, Евро-5), не містив надмірної кількості фероценів, сірки, ароматики та спирту.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube