На Одещині шахрай від імені ОККО продав неіснуючого пального на 51 850 гривень - яким було рішення суду

З потенційними клієнтами чоловік спілкувався телефоном, він запевняв їх, що є працівником АЗС "ОККО"

ОККО
Чоловік торгував неіснуючим пальним від імені ОККО

Чоловік під виглядом працівника ОККО телефонував потенційним клієнтам та пропонував пальне. Вони переказували кошти на картку, але пального так і не отримували. Йому вдалося ошукати громадян на загальну суму 51 850 гривень. Про це йдеться у вироку Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області, опублікованому 19 червня 2024 року. 

Чоловік телефонував потерпілим, представлявся працівником АЗС "ОККО" та пропонував купити в нього пальне. Вони погоджувались та переказували кошти на його картку, але товару не отримували. Загалом зафіксовано 8 таких епізодів. Громадянин незаконно заволодів коштами у розмірі 51 850 гривень. 

На судовому засіданні чоловік повністю визнав себе винним в обсязі пред'явленого обвинувачення. Він детально розповів про обставини злочину, які вчиняв з території Ізмаїла Одеської області, а також розкаявся в його вчиненні, не піддавши сумніву обставини, викладені в обвинувальному акті, зокрема, характеристики та вартість майна, яким заволодів.

Яке покарання обрав суд? 

Суд визнав чоловіка винним у вчиненні кримінального правопорушення за ст. 190 ч. 2 Кримінального кодексу України та призначив покарання у вигляді трьох років позбавлення волі. Відповідно до вимог ст. 75 КК України його звільнили від відбування покарання з випробуванням три роки, але він має виконувати певні обов'язки, а саме: періодично з'являтися для реєстрації до уповноваженого органа з питань пробації, повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання. 

"Суд вважає доведеною винуватість чоловіка у вчинені кримінального правопорушення за ознаками ст. 190 ч. 2 КК України. Обставиною, яка відповідно до ст. 66 КК України пом'якшує покарання обвинуваченого, суд визнає активне сприяння розкриттю злочинів, щиросердне каяття у вчиненні злочину. При призначенні покарання суд відповідно до ст. 6567 КК України враховує ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, особу винного, а також обставини, що пом'якшують та обтяжують покарання, з урахуванням чого, зважаючи на вказані обставини у сукупності, суд дійшов висновку про можливість виправлення засудженого без відбування покарання, у зв'язку із чим застосовує вимоги ст. 75 КК України про звільнення від відбування покарання з випробуванням та покладенням обов'язків, передбачених ст. 76 КК України", - наголосив суд. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube