Російський бомбардувальник Ту-22М3 збили українською зброєю: що відомо про ЗРК С-200

За даними розвідки, це перше успішне знищення стратегічного бомбардувальника в повітрі під час бойового вильоту протягом повномасштабної війни

Зброя
Зброя

Зенітники Повітряних сил ЗСУ разом з розвідниками 19 квітня уразили російський бомбардувальник Ту-22М3, який здійснював пуски ракет по Україні. Його знищили з зенітного ракетного комплексу С-200. Відповідну інформацію повідомили у ГУР МОУ.  

Ворожий літак Ту-22МЗ вдалося збити на відстані близько 300 кілометрів від України тими ж засобами, якими раніше уразили російський літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50. Внаслідок ураження бомбардувальник зміг долетіти в район Ставрополя, де упав і розбився.

"Внаслідок операції ГУР у взаємодії з Повітряними силами знищено бомбардувальник Ту-22МЗ, який сьогодні запускав ракети по Україні. Один з дальніх бомбардувальників Ту-22М3, які в проти на 19 квітня здійснювали ракетну атаку проти України, був збитий в результаті спецоперації Головного управління розвідки у взаємодії з Повітряними силами. Це перше успішне знищення стратегічного бомбардувальника в повітрі під час бойового вильоту протягом повномасштабного вторгнення росії в Україну", - вказується у повідомленні. 

Ту-22М3 вдалося збити з комплексу С-200

Російський літак Ту-22М3 збили із зенітного ракетного комплексу С-200. Про це в коментарі РБК-Україна повідомили джерела в Силах оборони. Мова йде про ЗРК С-200, який модифікували фахівці Головного управління розвідки Міноборони України.

Що таке С-200 і як він працює

За даними видання Еспресо, С-200 (або ж SA-5 Gammon, за класифікацією НАТО) – це зенітний ракетний комплекс дальнього радіуса дії. Перші версії, розроблені в СРСР в 1960-х, мали радіус у 160 км. Згодом комплекс пройшов кілька модернізацій. Перевізний комплекс здатен діяти за умов інтенсивної радіопротидії та призначений для боротьби з літаками, крилатими ракетами та безпілотниками на висотах від 0,3-40 км, що летять зі швидкостями до 4 300 км/год, на дальностях до 300 км. Для комплексу розробили спеціальні варіанти ракет, що несли ядерну бойову частину. Повітряні цілі вражають зенітними керованими ракетами, які запускають із пускової установки. Передбачене автоматичне заряджання пускових установок за допомогою заряджальних машин.

С-200 використовує напівактивне самонаведення ракет на ціль. Після виявлення цілі спеціальний радіолокатор "підсвічує" її – безперервно та автоматично супроводжує ціль за кутовими координатами, швидкістю та відстанню. За даними радіолокатора на ціль наводяться голівки самонаведення, встановлені в носовій частині ракет. У ракетах, довжиною 11 м і стартовою вагою 7,1 т, використовують рідинний ракетний двигун. Компоненти палива самозаймаються при змішуванні. Залежно від відстані до цілі ракета обирає режим роботи двигуна для підвищення маневровості – так, аби на момент підльоту до цілі залишок палива був мінімально достатнім. Тактико-технічні характеристики:

  • Максимальна висота ураження – 40 км,
  • Мінімальна висота ураження – 300 м,
  • Максимальна дальність ураження: великих дозвукових літаків – 300 км, винищувачів-бомбардувальників типу F-16 – 190 км, крилатих ракет типу ASALM – 60 км.
  • Максимальна швидкість цілей – до 4300 км/год.
  • Кількість одночасно обстрілюваних цілей п'ятиканальним полковим комплексом – до 5,
  • Кількість ракет, що можуть водночас бути наведені на одну ціль – до 3,
  • Час розгортання на підготовленій позиції – 24 год,
  • Час приведення в бойову готовність з режиму чергування – 1,5 хв.
  • Час підготовки ракети до старту – 40 сек.

Тактико-технічні характеристики ЗРК С-200
Тактико-технічні характеристики ЗРК С-200

Що говорять у Повітряних силах про збиття Ту-22М3 

Командувач Повітряних сил України Микола Олещук зазначив, що зенітні ракетні підрозділи Повітряних сил у взаємодії з Головним управлінням розвідки МО України знищили дальній стратегічний бомбардувальник Ту-22М3 – носій крилатих ракет Х-22, якими російські терористи б’ють по мирних містах України. Під час сьогоднішньої атаки уперше знищено дві такі ракети. Він вказує, що Україні потрібно більше засобів, більше ракет, аби краще захистити від російського тероризму прифронтові території.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube