Виробництво української зброї: можливостей більше, ніж бюджету на закупівлю озброєння

Читать на русском

Виробничі можливості України втричі більші, ніж цьогорічний бюджет на закупівлю озброєння для ЗСУ

Читать на русском
Зброя
За низкою позицій Україна готова закривати потреби за рахунок власного виробництва

Виробничі можливості України втричі більші, ніж цьогорічний бюджет на закупівлю озброєння для ЗСУ

Україна у 2024 році має 6 млрд доларів на закупівлю озброєнь, зокрема у вітчизняних виробників. Цих коштів недостатньо, оскільки виробничі можливості України втричі більші за цей бюджет. Про це 14 квітня пише Інтерфакс-Україна, посилаючись на слова міністра стратегічних галузей промисловості Олександра Камишіна.

За словами Олександра Камишіна, Україна у 2024 році має $6 млрд на закупівлю озброєнь, зокрема у вітчизняних виробників.

"Весь бюджет оборони на 2024 рік - близько $40 млрд - із цієї суми $30 млрд - це зарплати і виплати військовослужбовцям, з решти $10 млрд без урахування витрат на ПММ і форму, на купівлю озброєнь залишається $6 млрд. Це та сума, яку ми сьогодні маємо в контрактах для наших виробників, насамперед українських, і це дуже мало, оскільки наші виробничі можливості втричі більші", - сказав Камишін.

Він зазначив, що Україна веде переговори з іноземними партнерами щодо купівлі за їхні кошти виробів української військової промисловості, з подальшим переданням цієї техніки, озброєнь ЗСУ.

Камишін також сказав, що за низкою позицій Україна готова закривати потреби за рахунок власного виробництва. У 2024 році - це бронетехніка, всі види (наземні, літальні, морські) безпілотних систем, артилерійські системи.

Виробництво української зброї збільшать у шість разів

В Міністерстві стратегічної промисловості заявили, що у 2024 році українська оборонна промисловість збільшить свої потужності у шість разів.

"Ми вже в 2023 році збільшили "оборонку" втричі, це і збільшення кількості вироблених боєприпасів різного типу, БпЛА, броньованої техніки і інших виробів ВПК. І наступного року, коли в нас з'являються нові напрямки, так і ми розвиваємо вже існуючі напрямки озброєнням та технікою", — зазначила заступниця міністра з питань стратегічних галузей промисловості УкраїниГанна Гвоздяр.

Вона розповіла, що наразі неможливо навіть з партнерами закрити на 100% потреби українського війська. За її словами, це відбувається через те, що бойові дії тривають на дуже великій території України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.