Українські інженери розробили новий розвідувальний безпілотник WarDog: в чому його переваги, розповів Михайло Федоров

Україна розробила новий розвідувальний дрон WarDog, здатний працювати під дією РЕБ ворога

Зброя, дрон
Дрон може вести розвідку в місцевості зі складним рельєфом та в умовах сильного вітру

Система WarDog розвідує, навіть якщо придушено GPS-сигнал. А також в автономному, напівавтономному й ручному режимах польоту. Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у четвер, 4 квітня.

За словами Михайла Федорова, дрон може вести розвідку в місцевості зі складним рельєфом та в умовах сильного вітру. Окрім цього, безпілотник може працювати під дією ворожого РЕБ, а також при приглушеному GPS-сигналі.

«Дрон може працювати до 60 хвилин у повітрі на дистанції до 10 км зі зв’язком та до 30 км у режимі автопілота. Швидкість безпілотника — 12–15 м/с», - уточнив міністр.

Федоров також повідомив, що ці безпілотники успішно виконують бойові задачі на Запорізькому та Харківському напрямках. Також WarDog випробовували біля Краматорська — дрон працював в умовах подавлення сигналу GPS на висоті вище 50 м.

«Серед переваг WarDog військові відзначають стабільність у польоті попри відсутній сигнал GPS. Тобто дрон стійкий в умовах сильного вітру, а це дає змогу чіткіше тримати картинку в кадрі та фокусі. Завдяки такому фідбеку від військових розробники вдосконалили функціонал БпЛА, щоб «зір артилерії» ставав ще гострішим», - сказав Федоров.

Це один із численних дронів, які українці подали через кластер оборонних розробок Brave1, зауважив міністр.

Федоров показав роботу наземного робота-камікадзе Ratel S 

Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров 2 квітня показав, як працює наземний робот-камікадзе Ratel S. На опублікованому відео захисники підірвали роботом міст у селі Іванівське Донецької області, чим суттєво ускладнили логістику окупантів. Всіх, хто має розробку для військових запрошують долучитися до кластера Brave1 та отримати грант на розвиток. 

За словами Федорова, Ratel S — це наземний робот від розробників Brave1. Військові його використовують як мобільну боєголовку, що несе протитанкові міни чи бойовий модуль. Він працює дистанційно, а отже, оператор з безпечного місця може підірвати ворожий танк або бліндаж.

Як долучитися до Brave1 

У програмі Brave1 можуть брати участь зареєстровані в Україні у встановленому законом порядку суб’єкти підприємницької діяльності, особи-громадяни України, діяльність яких може бути спрямована на розвиток технологій у сфері оборони. Верифікація заявок відбувається через електронний цифровий підпис (ЕЦП). Brave1 має 12 пріоритетних напрямків розробок.

Як подати розробку 

  • Першим кроком заповнюється заявка учасника Brave1.
  • Після успішного проходження комплаєнсу заявки (статус "Пройшла комплаєнс"), в інформаційній панелі на порталі у вас з’являється кнопка "Додати Розробку".
  • Кнопкою "Додати Розробку" заповнити дані про вашу розробку. Покрокова інструкція – за посиланням.

Варто додати, що від одного заявника можна подати до 20 розробок. Інформація про всі подані заявки, їх статус та опис завжди можна знайти в інформаційній панелі вашого облікового запису.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube