Дві третини російських танків зараз знищується українськими FPV-дронами - Foreign Policy

Читать на русском

Понад дві третини російських танків, які українські військовослужбовці знищили за останні місяці, були вражені за допомогою FPV-дронів

Читать на русском
Зброя, дрон
Українська практика застосування дронів уже змінила підходи США до цього виду зброї

Понад дві третини російських танків, які українські військовослужбовці знищили за останні місяці, були вражені за допомогою FPV-дронів

На третій рік повномасштабного російського вторгнення безпілотники FPV стали майже повсюдними на українському полі бою. Про це пише 9 квітня Foreign Policy, аналізуючи ситуацію на українському фронті. Зокрема, йдеться про те, що більшість техніки росіян знищується FPV-дронами.

Видання також зазначає, що Україна використовує дрони, які коштують по 400 доларів за штуку. Так, у них дешеві камери, через що оператору складніше прицілюватися вночі або в похмуру погоду. Також на них чіпляють саморобні боєприпаси, які іноді вибухають у польоті, уточнюють журналісти.

«Дрони FPV мають невелику дальність дії. Тож, навіть якщо українцям не вистачає артилерії дальньої дії, вони зможуть використовувати лише кілька дронів на відстані до 10 кілометрів», — заявив радник CNA Семюел Бендетт.

За свідченням представника НАТО, дві третини російських танків, які в останні місяці ЗСУ знищили біля лінії зіткнення, знищено саме FPV-дронами. Якщо знешкодження російської бронетехніки продовжиться в такому ж темпі, пише видання, невдовзі українці наблизяться до паритету за кількістю танків із росіянами, що значно ускладнить імовірні майбутні наступальні операції окупантів.

Безумовно, дрони мають чимало недоліків. Вони можуть не долетіти, вибухнути в повітрі, або не вибухнути при зіткненні. На відміну від артилерійських снарядів, які просто є летючою бомбою, дрони вразливі до електромагнітних перешкод. Для успішного управління ними потрібно мати чимало навичок ― і танки зазвичай можуть підбити лише досвідчені пілоти дронів. Також їхній радіус дії ― до 10 кілометрів ― робить їх зброєю відносно близького бою.

«Порівняти [дрон] з артилерією це як пістолет порівняти з автоматом Калашникова», ― пояснив виданню офіцер української армії.

Українська практика застосування дронів уже змінила підходи США до цього виду зброї. Від дорогих і високоточних моделей вони перейшли до дешевих, які можна виробляти масово. І ще в американській армії усвідомлюють, що розроблені зараз безпілотники вже за кілька років можуть стати металобрухтом ― настільки швидко змінюються технології у цій сфері, пише видання.

Українські розробники випробували сенсорну технологію пошуку мін із дронів

В Україні випробували сенсорну технологію пошуку мін. Для цього використовують підвішений до БПЛА магнітометр. Нещодавно його випробували в польових умовах. 

Українські розробники, які працюють над виявленням та ідентифікацією вибухонебезпечних предметів, випробували на тестовій ділянці свої сенсорні технології. Завдяки тому, що українські інноватори мають можливість працювати на кількох типах ґрунтів з різним рівнем рослинного покриття, вони можуть перевірити ефективність своїх розробок в різноманітних умовах.

Сам проєкт полягає у створенні мультисенсорної системи і на даному етапі для виявлення вибухонебезпечних предметів використовує підвішений до БПЛА магнітометр. Дрон додатково обладнали ортофокамерою, яка робить 5-7 фото на секунду або ж 120 тисяч знімків з одного гектара, що дозволяє отримати вкрай детальну фотомапу, синхронізовану з іншими результатами вимірювань. Крім того, фахівці MinesEye розробили власне програмне забезпечення для опрацювання результатів обстежень.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.