Український виробник готує серійне виробництво «Шмавіка», аналога дрона DJI Mavic: що про нього відомо

Читать на русском

Україні вдалося створити «Шмавік» – власний аналог популярного китайського цивільного квадрокоптера DJI Mavic, яким масово користуються українські військові

Читать на русском
Зброя, дрон
Українські виробники створили "Шмавік"

Україні вдалося створити «Шмавік» – власний аналог популярного китайського цивільного квадрокоптера DJI Mavic, яким масово користуються українські військові

Вітчизняний дрон «Шмавік» стійкіший до пошкоджень та РЕБ, може переносити на собі два боєприпаси до 1 кг та довше перебувати в повітрі на одному заряді. Про детальні характеристики нового дрону пише 17 квітня Forbes.

На розробку дрона українська компанія витратила більше року та понад $500 000.

«Ціна комплекту «Шмавіка» – близько $3500 – аналогічна найпопулярнішому китайському безпілотнику серед військових – DJI Mavic», - повідомив СЕО компанії – розробника дрона.

У вартість входить кейс із дроном, смарт-пульт з 10-дюймовим екраном, п’ять акумуляторів, чотири запасні пропелери, зарядна станція, кабелі та інструментами для ремонту.

«Ключовим було створити не «весільний» дрон, не коптер для забавок, а саме військовий», – каже СЕО виробника.

Конструкція «Шмавіка» стійка до пошкоджень, його можна ремонтувати й обслуговувати у польових умовах. Дрон також має штатну систему скиду для встановлення двох боєприпасів по 500 г кожний. З максимальним навантаженням він може літати 35 хв у радіусі 15 км на одній батареї, без боєприпасів – 75–80 хв залежно від умов польоту.

Український виробник готує серійне виробництво «Шмавіка» – аналога дрона DJI Mavic: що про нього відомо 1

Заплановані потужності виробника дають змогу виробляти до 5000 «Шмавіків» щомісяця. Перша серія виробництва в обсязі 500 штук на місяць може стартувати вже з 1 червня. Частина виробництва розташована у Польщі – там вироблятимуть комплектуючі для «Шмавіків»: двигуни, системи керування, у подальшому – камери власної розробки.

Українська розробка має задовольнити потреби ЗСУ в 50 000–60 000 Mavic на рік. Наразі дрон на фінальній стадії проходження необхідних випробувань, а компанія очікує на підписання державного контракту, повідомив розробник «Шмавіка».

Український підприємець створив лінійку наземних роботизованих платформ для ЗСУ

Підприємець Тарас Остапчук разом зі своєю компанією Ratel створив лінійку наземних роботизованих платформ. Це — робот-камікадзе, розміновувач і кілька логістичних платформ. 

Наприкінці літа минулого року вийшла чергова модифікація корисної платформи: з підвіскою та вдосконаленою електронікою. Тоді ж постачання на фронт стало більш масовим. Восени 2023-го військові попросили зробити надбудову для дистанційного мінування. Так з’явилася надбудова для багаторазового використання пристрою. Виробники пройшли всі випробування, отримали всі коди озброєння. Зараз військові частини напряму купують  розробки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.