Компанія Rheinmetall планує будівництво чотирьох заводів в Україні, при цьому глава компанії каже, що і після закінчення війни не побоюється падіння попиту на свою продукцію
14 березня генеральний директор військового концерну Rheinmetall Армін Паппергер оголосив про свої плани створити в Україні щонайменше чотири заводи. Незабаром відбудеться закладення першого каменю зводу в Україні. Він буде побудований за зразком заводу з виробництва боєприпасів, який Rheinmetall будує в Німеччині. Що це за завод і чого очікувати українцям – дізнавався Інформатор.
Новий завод Rheinmetall, що базуватиметься в Унтерлюсі, матиме повний цикл виробництва, який включатиме всі необхідні етапи для випуску «повного пострілу»: снаряда, детонатора, заряду вибухівки та метального порохового заряду.
«Повний цикл передбачає створення заводу з виробництва порохів та вибухівки, що буде здатен виготовляти до 1800-1900 тонн гексогену, ливарний цех із виробництва корпусів артилерійських снарядів потужністю до 200 тисяч одиниць на рік. Крім того, буде створено завод із виробництва твердопаливних ракетних двигунів», - повідомили в компанії.
У презентації проєкту зазначалось, що на будівництво об’єкта буде витрачено рік. Приблизно через 12 місяців фабрика матиме потужність близько 50 000 снарядів на рік, на другий рік потужність становитиме 100 000 снарядів на рік, а на третій рік – 200 000 снарядів на рік.
Представники концерну зазначили, що Rheinmetall дотримується модульної та масштабованої концепції безпеки постачання, яка дозволить подальше розширення виробництва в майбутньому.
Загальний обсяг інвестицій концерну у нове підприємство становить близько 300 мільйонів євро. Це дасть можливість створити близько 500 нових робочих місць на місцевому рівні.
З 2025 року Rheinmetall планує виробляти до 700 000 артилерійських снарядів і 10 000 тонн пороху на своїх заводах у Німеччині, Іспанії, Угорщині, а також Південній Африці та Австралії.
У грудні 2023 року стало відомо, що німецька компанія Rheinmetall планує запустити виробництво бронетранспортерів в Україні в 2024 році. За словами Арміна Паппергера, компанія планує виробляти передусім колісні бронетранспортери Fuchs і бронетранспортери Lynx.
«Після підписання контракту ми хочемо мати перший повнопривідний автомобіль в Україні приблизно через шість-сім місяців, а перший Lynx — через 12-13 місяців», – сказав Паппергер.
Водночас перші бронетранспортери Lynx для України вже виробляються в Німеччині та Угорщині, заявив він. Паппергер пояснює короткий час виконання домовленостей тим, що співпраця з Україною добре розвивається. Rheinmetall вже є найбільшим партнером України в ОПК. Як пише WirtschaftsWoche, у 2022 році концерн отримав замовлення на суму близько 900 мільйонів євро, а в 2023 році обсяг замовлень зріс приблизно до 2,5 мільярдів євро. Гендиректор компанії очікує, що наступного року замовлень буде більше.
Щодо танку Panther, то Rheinmetall розробив його сам і хоче виробляти без партнерів на заміну Leopard 2, хоча є німецько-французький проєкт-конкурент. Виробництво танків планують розпочати в Угорщині. Папперґер називає Угорщину "дуже важливим клієнтом".
Повідомлялося, що уряд Віктора Орбана профінансує завершення розробки Panther до серійного виробництва та може отримати перші екземпляри. Раніше були заяви про можливе будівництво заводу для таких танків в Україні. Від такого варіанту Папперґер не відмовляється, але нових подробиць не озвучив.
За даними видання The Wall Street Journal, Папперґер заявляв, що виробляти техніку в Україні буде дешевше, враховуючи більш низьку оплату для робочої сили. Також глава Rheinmetall сказав, що і після закінчення війни в Україні не побоюється падіння попиту. За його словами, у Європі та США запаси боєприпасів на такому низькому рівні ("порожні склади", "не вистачає дуже багато"), що на їхнє заповнення піде найближче десятиліття.
Раніше Інформатор писав, що 14 березня 2024 року генеральний директор німецького військового концерну Rheinmetall Армін Паппергер оголосив про свої плани створити в Україні щонайменше чотири заводи. Про це він сказав під час презентації результатів діяльності компанії за 2023 рік. За його словами, українські заводи Rheinmetall будуть спеціалізуватися на виробництві снарядів, військової техніки, пороху і зенітної зброї.
В останні дні Росія переживає серію вибухових подій, які вражають усім своєю масштабністю. За цей час сталося підірвання залізничного мосту, а також атака на металургійний завод. Однак, головною та найшокуючою подією стало потоплення російського патрульного корабля «Сергій Котов». У спробі розібратися у причинах цих подій, ми звернулися до Майора запасу та учасника війни, Олексія Гетьмана. Чи це ознака погіршення стану російської ППО, або можливо це наслідок проведення "спецоперації" - питання, яке залишається відкритим.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.