Чеський виробник зброї CSG хоче відкрити заводи в Україні: що будуть виробляти

Читать на русском

Czechoslovak Group веде переговори з Укроборонпромом про створення спільних підприємств

Читать на русском
Зброя
CSG збирається вкласти сотні мільйонів євро у виробництво боєприпасів в Україні

Czechoslovak Group веде переговори з Укроборонпромом про створення спільних підприємств

Чеська збройова компанія CSG (Czechoslovak Group) збирається вкласти сотні мільйонів євро у виробництво боєприпасів в Україні. Про це пише 7 березня LIGA.Бізнес, з посиланням на агентство Reuters.

CSG веде переговори з державним холдингом "Українська оборонна промисловість" про створення спільного підприємства та шукає майданчики для виробництва артилерійських і танкових снарядів, а також важкої техніки.

"Ми обговорюємо два-три проєкти. Угода, ймовірно, буде укладена цього року, але потім ще треба два-три роки [для початку виробництва]. Якщо у нас буде угода, ми передамо технологію для різних калібрів та різного обладнання", – сказав власник CSG Міхал Стрнад.

Czechoslovak Group стала важливим постачальником для України з моменту початку повномасштабного російського вторгнення. Холдинг збільшив виробництво боєприпасів великого калібру на своїх заводах у Словаччині, Іспанії та Сербії, але можливості для подальшого нарощування обсягів там обмежені.

Також Czechoslovak Group ремонтує українські танки Т-72.
Стрнад розказав, що з початку повномасштабної війни його компанія відправила до України близько 150-160 одиниць важкої техніки.

"Зараз буде більше, бо нам вдалося знайти інше джерело [фінансування], так що ми купуємо додаткові одиниці, які будемо відновлювати", – сказав бізнесмен.

Крім того, чеський холдинг називали одним з потенційних партнерів найбільшої приватної збройової компанії України ТОВ "Українська бронетехніка" у виробництві бойових машин піхоти ASCOD.

Czechoslovak Group заснована підприємцем Ярославом Стрнадом, який у 1990-х торгував металоломом. Раніше компанія мала назву Excalibur group. У 2018 році Ярослав Стрнад передав керівництво CSG синові Міхалу. У 2022 році доходи компанії на тлі російсько-української війни сягнули $1,1 млрд.

Раніше повідомлялося, що Укроборонпром почне виробляти автомати CZ BREN 2 за чеською ліцензією.

В мережі активно обговорюється можливість появи "Вугледарського котла". Цікаво, що зазвичай про подібні ситуації говорили після їх виникнення, коли вже нічого не можна було змінити. Але чи можливий зараз такий ризик на найбільш небезпечних напрямках фронту? Про це розповість політолог Андрій Золотарьов. Приєднуйтесь до обговорення.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.