Волонтери «Руху підтримки закарпатських військових - місто Виноградів» розробили макет бойової гармати Д-20
Волонтери Закарпаття протягом двох місяців працювали над макетом бойової гармати. Головним завданням макета є збереження життя українських військових та фінансове виснаження російської армії. Про це 2 березня пише Dev.ua з посиланням на новини Ужгорода.
За словами координатора волонтерської організації Михайла Романа, зразком для створення макета бойової гармати Д-20, яка наразі активно використовується на фронті, стали фото, доступні в мережі.
«Макет гармати Д-20 завдовжки до 14 метрів. Вона до найменших деталей повністю відповідає оригіналу. Собівартість їхня дуже дешева, а ефективність використання російських снарядів по наших макетах дуже велика. Якщо його виготовляти, не маючи нічого під руками, то собівартість складає до 20 000 гривень», — сказав Роман.
Над макетом працювали близько 2 місяців та використовували тільки доступні у мережі фотографії. Головним завданням макета є збереження життя українських військових та фінансове виснаження російської армії.
«Один випущений російський снаряд коштує понад $1000. Як правило, одним снарядом вони не попадають, тобто буде декілька прильотів. Основна задача цього макета — фінансово виснажувати росіян, і ті ж снаряди не будуть летіти в наших військових», — зазначив волонтер.
Макет виготовили волонтери без інженерних навичок, столярі і зварювальники. Через тиждень його планують доставити на схід.
«Ми назвали його „Босорканя“. В Україні такий макет ще ніхто не виготовляв. Є подібні макети, зокрема такі, що виготовляються заводами, але це взагалі інші. Головне його завдання — рятувати життя військовослужбовців», — підсумував Михайло Роман.
Раніше Інформатор писав, шо у Києві науковець організував ракетобудівну майстерню у власній квартирі Ракетами старший науковий співробітник КНУ імені Шевченка Сергій Піпко почав цікавитися ще в дитинстві. На початку 2000-х йому вдалося зібрати невелику групу ракетолюбителів у Києві та стати одним з організаторів профільного інтернет-форуму. Шість років тому він взявся за розвиток шкільних та студентських ракетних програм у столиці. Не знайшовши реальної підтримки, на власні кошти організував ракетобудівну майстерню у квартирі.
Приєднуйтесь до нашої розмови про відмінності між українськими та російськими дронами, а також про процес запуску та посадки дронів Raybird-3. Ми також почуємо від Максима Левківського, яких безпілотних засобів не вистачає Україні. Не пропустіть ці цікаві розʼяснення!
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.