Унікальна розробка для України. У Рівному презентували дрон для евакуації поранених захисників з поля бою

Читать на русском

Гусеничні наземні дрони мають багато функцій

Читать на русском
Розробка
Розробка наземного дрона для евакуації поранених захисників

Гусеничні наземні дрони мають багато функцій

У Рівному показали наземний гусеничний дрон для евакуації поранених військових з поля бою. Це є унікальною розробкою для нашої країни. Серійним виробництвом таких безпілотників займається громадська організація "Вовчий Яр". Про це йдеться у матеріалі Суспільного від 27 лютого.

Вказується, що гусеничні наземні дрони мають багато функцій.

"Ми представляємо два гусеничні наземні дрони. Вони мають багато функцій, але найголовніша — це евакуація поранених з поля бою. Це складна і важлива проблема на сьогодні. Перший дрон зробили у Харкові. Це ініціатива взводу "Рівняни-Гонор", його командира Олексія Губанова. Гроші для цього дрону, оскільки він був саме для нашого взводу, рік тому ми збирали в Рівному. Сьогодні він на ремонті", - зазначив заступник голови ГО "Вовчий Яр" Ігор Проценко.

Він зауважив, що перший та другий дрон мають різні модифікації. Запчастини, з яких створили перши дрон — китайські. Вони фактично зникли з ринку.

"Рік тому ми цього не передбачали, тому зробили висновки. І другий дрон створили у Рівному, він складається із більш доступних комплектуючих. Тому ми презентуємо прототип той, що буде запускатися в серію. Є підприємці, бізнесмени, які підтримують нашу ініціативу. Однак дронів має бути дуже багато, тому вона потрібна. Для України — це унікальна розробка", - наголосив Проценко.

Ціна однакова з повітряними дронами. Все залежить від того, чим він буде всередині облаштований, які в нього будуть характеристики.

"Коштів волонтерських і власних зазвичай не вистачає. Ми шукаємо підтримку і допомогу із різних джерел", - заявив співзасновник ГО" Вовчий Яр" Денис Магадов.

Він також розповів про досвід створення першого наземного гусеничного дрона. За його словами, це довгий процес. 

"Дуже довго складали, бо не було до нього запчастин. Це довгий процес, але ми отримали машинку, яка їздить і може виконувати функції. Він маневровий, завдяки гусеницям йому не страшне ні болото, ні підйоми нагору, ні спуски вниз", - додав Магадов. 

 

Співробітництво України та Данії у сфері безпеки

Президент України Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Данії Метте Фредеріксен підписали угоду про співробітництво у сфері безпеки. Цією угодою Данія формалізує свої довгострокові двосторонні безпекові зобов’язання щодо України в таких сферах, як військово-повітряні сили та протиповітряна оборона, морська безпека, розмінування, технології та безпілотники, а також інші ключові спроможності та нагальні потреби.

У 2022 році уряд Данії надав Україні 565 мільйонів євро військової допомоги. Крім того, Данський фонд України покриває поточну підтримку у 2023–2028 роках на загальну суму 8,5 мільярда євро. У 2024 році військова підтримка становитиме щонайменше 1,8 мільярда євро.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.