Уряд скасував обмеження розрахунків за імпорт товарів і послуг

Читать на русском

За словами прем'єра, це рішення Уряду вкладається у більш широку політику дерегуляції, вже переглянуто більше тисячі дозволів, ліцензій та довідок, які регулюють взаємодію держави та бізнесу

Читать на русском
Кабмін
Кабмін скасував обмеження імпортних розрахунків для бізнесу

За словами прем'єра, це рішення Уряду вкладається у більш широку політику дерегуляції, вже переглянуто більше тисячі дозволів, ліцензій та довідок, які регулюють взаємодію держави та бізнесу

Уряд ухвалив важливе рішення для покращення бізнес-клімату в Україні. Так, було скасовано постанову Кабінету міністрів №153, яка обмежувала розрахунки за імпорт товарів і послуг. Про це 7 травня повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль. 

За його словами, така лібералізація відкриє нові можливості для українських підприємців — виходити на нові ринки, посилювати український експорт, створювати нові проєкти та нові робочі місця в Україні. Як зауважив Шмигаль, це рішення Уряду вкладається у більш широку політику дерегуляції. Вже переглянуто більше тисячі дозволів, ліцензій та довідок, які регулюють взаємодію держави та бізнесу.

«Частина буде повністю скасована, частина — спрощена, частина — переведена в цифру. Постійно працюємо над цим», — наголосив Шмигаль.

Він підкреслив, що обороноздатність країни напряму залежить від того, наскільки сильною є економіка. Саме український бізнес є основою відновлення, розвитку та успіху.

«Тому в економічній політиці у нас є два глобальних завдання. Перше — це програми підтримки бізнесу та стимулювання економічної активності. Друге — це створити бізнес-клімат, де підприємці можуть реалізувати всі свої можливості та амбіції», - додав Шмигаль.

Уряд підтримав ратифікацію угоди про вільну торгівлю між Україною та Турецькою Республікою

7 травня на засіданні Кабінету міністрів України схвалено законопроєкт щодо ратифікації Угоди про вільну торгівлю між Україною та Турецькою Республікою. Вона передбачає, зокрема, скасування Туреччиною ввізного мита для близько 93,4% промислових товарів та 7,6% сільськогосподарських товарів. Після закінчення дії перехідних періодів 3-7 років Туреччиною буде скасовано ввізні мита ще для 1,5% промислових товарів та для 28,5% сільськогосподарських товарів.

Україна зі свого боку скасує ввізні мита для близько 56% промислових товарів та 11,5% сільськогосподарських товарів. Після закінчення дії перехідних періодів (2-5 років для промислових товарів, 2-10 років для сільськогосподарських товарів) Україною буде скасовано ввізні мита ще для 43,2% промислових товарів та для 53,7% сільськогосподарських товарів. Загалом положення угоди охоплюють торгівлю товарами та послугами, застосування положень Конвенції Пан-Євро-Мед для визначення походження товарів, права інтелектуальної власності, застосовування санітарних та фітосанітарних заходів, скасування технічних бар'єрів у торгівлі, е-комерцію, митне співробітництво, комерційну присутність підприємств, а також застосування захисних заходів. Надалі законопроєкт направлять на ратифікацію Верховною радою України. Після ратифікації парламентами країн угода набере чинності через 2 місяці після отримання підтвердження про завершення внутрішньодержавних процедур останньою зі сторін.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.