Заберуть у Нафтогазу та передадуть Міненергетики: в Україні з’явиться нове державне підприємство

З пропозицією створити нове державне підприємство міністерство енергетики звернулось до Кабміну.

Нафтогаз має виконати розпорядження уряду
Нафтогаз має виконати розпорядження уряду

З нафтового термінала «Південний», який належить акціонерному товариству «Укртранснафта», зроблять нове державне підприємство «Морський нафтовий термінал «Південний». Його передадуть до управління міністерства енергетики. Про це йдеться у розпорядженні Кабміну від 30 квітня 2024 року. 

Акціонерному товариству «Укртранснафта» належав нафтовий термінал «Південний». А головним акціонером «Укртранснафти» є Нафтогаз України. 

«Міністерству енергетики разом з акціонерним товариством «Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» вжити заходів щодо передачі об’єктів нафторозподільної та газорозподільної системи морського нафтового термінала «Південний», які є державним майном і перебувають у користуванні акціонерного товариства «Укртранснафта», державному підприємству «Морський нафтовий термінал «Південний» із закріпленням їх на праві господарського відання», - йдеться у тексті розпорядження уряду.

З пропозицією створити нове державне підприємство міністерство енергетики звернулось до Кабміну.

Нагадаємо, що нафтовий термінал «Південний» є частиною технологічного комплексу, до якого входить 674-кілометровий магістральний нафтопровід Одеса-Броди. Нафтопровід з’єднав термінал з системою нафтопроводів «Дружба».

Проєктна потужність «Південного» - це близько 12 мільйонів тонн нафти щорічно, яку мають приймати з моря й відправляти до західного кордону України й далі в Європу. За повного завантаження нафтової труби через неї можуть перекачувати 40 мільйонів тонн нафти.

Труба Медведчука: за 13 років українські суди визначилися, хто має бути власником нафтопроводу

У лютому 2024 року стало відомо, що Верховний Суд остаточно визнав за державою право власності на продуктопровід «Самара - Західний напрямок». Цей актив відомий у народі як «труба Медведчука». 

Нафтопровід був збудований за часів радянського союзу і після проголошення незалежності України мав перейти у державну власність. Однак цього не сталося. Багато років ним користувалася російська компанія «Транснєфтєпродукт».

«Фонд державного майна намагався повернути цей актив у державну власність з 2011 року. У 2017 році НАБУ та Спеціалізована антикорупційна прокуратура розпочали розслідування обставин передачі права власності на трубопровід. За результатами розслідування, Вищий антикорупційний суд заарештував актив», - повідомляв голова Фонду держмайна Віталій Коваль.

Інформатор писав, що Нафтогаз України просить в Європі надати ППО.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube