Нафтогаз України просить в Європі надати ППО для захисту газових сховищ від ударів росіян

З березня російські окупанти тричі атакували українські газосховища, тому ці об’єкти наразі потребують посиленого захисту за допомогою Європи

Нафтогаз
В Нафтогазі закликають європейців захистити українські газосховища

Виконавчий директор державної компанії "Нафтогаз" Олексій Чернишов закликав країни ЄС допомогти захистити сховища природного газу від хвилі нападів із боку Росії. Про це він сказав 30 квітня у коментарі Financial Times.

За словами Олексія Чернишова, в інтересах ЄС захистити об'єкти зберігання, транспортування та виробництва газу, враховуючи, що газова інфраструктура України добре інтегрована в енергетичну систему Європи.

«Протягом останніх місяців газосховища на заході України кілька разів зазнавали атак, але зазнали пошкоджень тільки наземні об'єкти. Підземні резервуари для зберігання, які можуть бути на глибині до 3 км під поверхнею, вціліли», - повідомив Чернишов.

Він зазначив, що пошкоджене обладнання на поверхні вдалося відремонтувати, і Україна може виконати зобов'язання перед замовниками. Однак подальший захист інфраструктури та активів потребує "дуже великої кількості засобів ППО", сказав Чернишов. За його словами, у цій допомозі вирішальну роль мають відігравати країни ЄС.

Financial Times зазначила, що українські сховища газу відіграли торік важливу роль в енергетичній безпеці ЄС. Європейські трейдери, незважаючи на ризики, пов'язані із вторгненням Росії, зберігали в українських ПСГ газ (за даними Чернишова, ішлося про 2,5 млрд м³). Частково це було пов'язано з такими стимулами, як дешеві тарифи на зберігання і звільнення від мит, що дають змогу легко реімпортувати газ у ЄС. За даними Bloomberg, газ в Україні зберігали такі компанії, як Shell і DXT Commodities, Україна вела переговори з RWE, Equinor, TotalEnergies та Engie.

За словами Чернишова, цікавість європейських сторін до використання сховищ цього року зберігається. Компанія має намір збільшити запаси європейського природного газу в Україні цієї зими до 4 млрд м³.

Нафтогаз попередив українців про нові платіжки за газ

Не слід очікувати паперовий рахунок, а варто скористатись одним з онлайн сервісів для його отримання. Така можливість є на сайті газової компанії в особистому кабінеті й у чатботах. Можна ще скористатись електронною поштою.

Дізнатись номер особового рахунку можна на сторінці "Нафтогаз України" в онлайн-режимі. Для цього необхідно ввести ЕІС-код і нажати кнопку «Далі». Протягом 1-3 секунд ви дізнаєтесь ваш номер особового рахунку в компанії "Нафтогаз".

Дані про ЕІС-код можна знайти:

  • в особистому кабінеті поточного постачальника (104.ua),
  • зателефонувавши на гарячу лінію поточної газорозподільної або газопостачальної компанії,
  • у договорі з постачання газу.

Інформатор писав, що Нафтогаз ухвалив рішення щодо тарифу на газ.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube