Уряд врегулював питання оплати за оренду державного та комунального майна: що зміниться

Читать на русском

Уряд ухвалив рішення щодо оренди державного та комунального майна, хто не буде сплачувати оренду під час воєнного стану

Читать на русском
Кабмін прийняв рішення щодо оплати за оренду державного та комунального майна у період воєнного стану
Кабмін, оренда

Уряд ухвалив рішення щодо оренди державного та комунального майна, хто не буде сплачувати оренду під час воєнного стану

8 травня 2024 року Кабінет міністрів Україні вніс  зміни до постанови КМУ від 27 травня 2022 року № 634. Йдеться про особливості оренди державного та комунального майна у період воєнного стану. Стало відомо, що тепер зміниться для громадян. 

Така інформація з'явилася на офіційному порталі уряду. Зазначається, що урядом вирішено звільнити від орендної плати фізичних осіб та ФОП, яких призвали на військову службу. Також нараховуватися орендна плата не буде орендарям державного та комунального майна, яке знаходиться на територіях активних бойових дій або на тимчасово окупованих територіях. 

Крім того, тепер дозволяється комунальним підприємствам, які повністю або частково фінансуються за рахунок місцевого бюджету, орендувати державне майно без проведення аукціону. Йдеться про оренду для облаштування гуртожитків для Вимушено переміщених осіб за ціною 1 гривня за квадратний метр площі житла. 

Чи повинні мобілізовані ФОП сплачувати податки   

Раніше експерти компанії БІП пояснювали, що платники єдиного внеску, які були призвані на військову службу під час мобілізації, а весь строк їх військової служби звільняються від виконання своїх обов’язків щодо звернення до податкового органу з письмовою заявою про зміну умов сплати єдиного внеску у разі зміни його статусу як платника (або отримання права на зміну розміру єдиного внеску, якщо вони не є роботодавцями).   

Крім того, відповідно до умов Податкового кодексу України самозайняті особи (фізичні особи-підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність), які мали або не мали найманих працівників, призвані на військову службу під час мобілізації на весь період їх військової служби звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на доходи фізичних осіб, а також звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з єдиного податку.   

Експерти пояснили, що підставою для звільнення від податків є заява ФОП. Також потрібно надати податковій копію військового квитка або копія іншого документа, виданого відповідним державним органом, із зазначенням даних про призов такої особи на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.   

Документи подаються до податкового органу ФОП протягом 10 днів після його демобілізації. Таким чином, час призову ФОПа звільнено від нарахування і сплати ЄСВ, ПДФО та ЄП, а також від подання звітності, незалежно від того, чи мають найманих працівників.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.