Нацкомісія внесла зміни в послугу перенесення мобільного номера - подробиці

Владлена Мачульська

НКЕК уважно відстежує доступність для абонентів мобільних операторів права на вільний вибір постачальника електронних комунікаційних послуг

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку (НКЕК) пропонує внести декілька в змін в процедуру перенесення мобільного номера. Зокрема, забороняються обмеження та запроваджується звуковий сигнал замість голосового попередження. Про це 11 березня повідомили у пресслужбі регулятора. 

Тепер в НКЕК пропонують ще більше спростити послугу перенесення номера. Тож схвалено такі зміни:

  • заборона накладати обмеження на абонентів щодо можливості отримання ними послуги перенесення номера, у тому числі шляхом надання будь-яких додаткових послуг, які змінюють, ускладнюють чи унеможливлюють отримання послуги для абонента,
  • скорочення повідомлення про дзвінок на перенесений номер шляхом надання лише звукового сигналу (зумеру) — без голосового повідомлення про те, що абонент телефонує на номер, перенесений до мережі іншого оператора,
  • надання НКЕК права приймати оперативні рішення щодо призупинення надання послуги MNP у разі кібератак, аварій.

Ознайомитися з проєктом постанови НКЕК "Про затвердження Порядку надання послуг перенесення номерів" можна тут. Регулятор прийматиме зауваження та пропозиції до документа у термін до 18 березня 2024 року.

Про послугу перенесення номера 

Mobile Number Portability (MNP) – послуга перенесення мобільного номера з повним його збереженням при переході на іншого мобільного оператора. Для абонента - це право на вільний вибір постачальника електронних комунікаційних послуг за критеріями ціна/якість/територія покриття. За весь період надання послуги в Україні, а саме з 1 травня 2019 року, перенесено близько 4,5 тисяч номерів. Однак видання ITC вказує на помилку регулятора, адже раніше називали цифру у понад 400 тисяч номерів.

Професійний шлях фізичного терапевта Єлізавети Копєйкіної почався з роботи з дітьми, але з часом вона змінила напрямок і стала працювати в реабілітації військових. Як вона прийшла до такого рішення? Чим відрізняється робота з військовими від роботи з дітьми? Все це розглянемо у нашому відео. Приєднуйтеся до перегляду, буде цікаво.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

No ad for you