Нацкомісія внесла зміни в послугу перенесення мобільного номера - подробиці

НКЕК уважно відстежує доступність для абонентів мобільних операторів права на вільний вибір постачальника електронних комунікаційних послуг

Перенесення номера
НКЕК пропонує внести деякі зміни до порядку надання послуги перенесення мобільного номера

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку (НКЕК) пропонує внести декілька в змін в процедуру перенесення мобільного номера. Зокрема, забороняються обмеження та запроваджується звуковий сигнал замість голосового попередження. Про це 11 березня повідомили у пресслужбі регулятора. 

Тепер в НКЕК пропонують ще більше спростити послугу перенесення номера. Тож схвалено такі зміни:

  • заборона накладати обмеження на абонентів щодо можливості отримання ними послуги перенесення номера, у тому числі шляхом надання будь-яких додаткових послуг, які змінюють, ускладнюють чи унеможливлюють отримання послуги для абонента,
  • скорочення повідомлення про дзвінок на перенесений номер шляхом надання лише звукового сигналу (зумеру) — без голосового повідомлення про те, що абонент телефонує на номер, перенесений до мережі іншого оператора,
  • надання НКЕК права приймати оперативні рішення щодо призупинення надання послуги MNP у разі кібератак, аварій.

Ознайомитися з проєктом постанови НКЕК "Про затвердження Порядку надання послуг перенесення номерів" можна тут. Регулятор прийматиме зауваження та пропозиції до документа у термін до 18 березня 2024 року.

Про послугу перенесення номера 

Mobile Number Portability (MNP) – послуга перенесення мобільного номера з повним його збереженням при переході на іншого мобільного оператора. Для абонента - це право на вільний вибір постачальника електронних комунікаційних послуг за критеріями ціна/якість/територія покриття. За весь період надання послуги в Україні, а саме з 1 травня 2019 року, перенесено близько 4,5 тисяч номерів. Однак видання ITC вказує на помилку регулятора, адже раніше називали цифру у понад 400 тисяч номерів.

Професійний шлях фізичного терапевта Єлізавети Копєйкіної почався з роботи з дітьми, але з часом вона змінила напрямок і стала працювати в реабілітації військових. Як вона прийшла до такого рішення? Чим відрізняється робота з військовими від роботи з дітьми? Все це розглянемо у нашому відео. Приєднуйтеся до перегляду, буде цікаво.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube