Телефонний спам - це набридливий банк, який пропонує кредит, або шахрай, який намагається виманити приватну інформацію, проте такі дзвінки можна заблокувати
Чи можна захистити себе від небажаних дзвінків і якось їх заблокувати — залишити тільки бажані вхідні контакти і не пропускати важливі? Відповів на це питання 2 березня Dеv.ua і дав декілька корисних порад.
Фахівці кажуть, що на 100% навряд вдасться відокремити корисні вхідні від телефонного спаму. Але є лайфхаки, які дозволять значно покращити собі життя. Наприклад, можна банально використовувати спам-фільтр на базовій Google-дзвонилці. Це застосунок, яким користуються, коли здійснють дзвінки. Він встановлений на кожному Android.
"Для цього у правому верхньому куті екрану вам треба натиснути «налаштування», перейти до розділу «блокування номерів» і підключити опцію «Блокування викликів з незнайомих номерів». Також безпосередньо у додатку є опція створювати власний перелік шкідливих контактів, які треба заблокувати", - радять фахівці.
Проте, таке примітивне блокування іноді може бути зовсім незручним. Адже незнайомим номером може бути «Приватбанк», який хоче підтвердити певну операцію, або ж терміновий виклик від колег, номери телефону яких людина ще не знає.
Втім, існує доволі велика кількість спеціалізованих додатків з блокування небажаних дзвінків, які пропонують більш витончену систему розпізнавання спаму.
Він доступний на Android та iOS. Trueсaller допомагає ідентифікувати невідомі вхідні дзвінки, попереджає про небажані дзвінки через список спаму на основі спільноти. Truecaller має понад 150 мільйонів користувачів у всьому світі, які роблять свій внесок у цю спільноту.
Які функції доступні:
Truecaller AB — шведська компанія, заснована в 2009 році в Стокгольмі (Швеція) Намі Заррінгалам і Аланом Мамеді.
Описується, як безкоштовна програма з відкритим кодом, яка може блокувати небажані дзвінки або попереджати про ймовірні наміри абонентів, використовуючи сторонню краудсорсингову базу даних телефонних номерів.
Як працює додаток:
І наостанок: найголовніше, що треба знати, використовуючи подібні додатки — ви віддаєте свої дані третій особі. Іноді це може бути навіть більш небезпечніше, ніж спам, попереджають фахівці.
Останнім часом у ЗМІ часто згадують два ключові фактори у ракетних атаках Росії: зростає використання точкових ударів замість масованих та оголошують про використання модернізованих ракет, зокрема Цирконів. Наталя Гуменюк розповість, як це впливає на ситуацію та чому Росія обирає саме такі тактики. Приєднуйтеся до перегляду відео, щоб бути в курсі подій.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.