Агент 3700 ПриватБанку: стендап-комік вчить протидіяти шахрайським схемам

AIR Brands разом із командою ПриватБанку створили «Агента 3700» — YouTube-проєкт, де ПриватБанк розповідає, як не стати жертвою популярних шахрайських схем – новини фінансів – Інформатор-Україна

ПриватБанк
ПриватБанк вчить протидіяти шахрайським схемам

ПриватБанк вирішив діяти на випередження — дати клієнтам інструменти, щоб самотужки протидіяти шахрайським схемам, як-от соцінжиніринг чи фішинг. А для цього потрібен фундамент - навчальний матеріал . Про нього 21 лютого розповіли у виданні Speka.

Розповісти про шахрайські схеми так, щоб зрозуміли усі

У команди ПриватБанку було два завдання:

  1. Підвищити рівень фінансової грамотності клієнтів, розповівши про шахрайські схеми та протидію їм простою мовою так, щоб це було цікаво та зрозуміло і молоді, і старшим глядачам.
  2. Розвантажити лінію 3700, куди часто звертаються клієнти зі скаргами на шахраїв.

За задумом, «Агент 3700» повинен стати «мануалом», який можна переглядати й поділитися контентом із підлітком та бабусею чи дідусем. В AIR Brands і ПриватБанку сформували таке завдання — захопити увагу і зробити зі складної фінграмотності розважальний контент. Щоб це було і корисно, і кумедно.

«Так ми зустріли Антона Тимошенка — стендап-коміка, який підходив за всіма параметрами: ведучий із досвідом, гарно поставлений голос, харизма і легко подає інформацію», - розповіли в AIR Brands.

Подружили «банківську» та «просту» мови

Мета проєкту — зробити так, щоб фінансова грамотність була зрозумілою і 19-річним, і тим, кому за 50. Тому вислови, в які потрібно заглиблюватись і додатково шукати інформацію не підходять.

«На це обмаль часу: шахрай уже написав у Viber, представився «мамою, якій дуже потрібно доплатити за туфлі в магазині» і просить надіслати 200 гривень на картку. Кожен спіч «Агента 3700» має бути простим і самодостатнім: простим — без складної банківської термінології, самодостатнім — щоб глядач зрозумів проблему, оцінив ситуацію та отримав «перцівку» від інтернет-шахрая чи телефонного махінатора», - розповіли в компанії.

Наприклад, у ролику про соціальний інжиніринг Антон Тимошенко спочатку розповідає історію про дзвінок «персоналу банку», а потім пояснює, що це один із способів махінацій. У наступних відеороликах робили пояснення за такою схемою: мінімум термінології і більше про нашого глядача та знайомі йому історії.

«А щоб глядач міг упізнати себе або своїх колег, у відео додали історії реальних звернень на 3700. Клієнти ділились, як їм телефонували працівники банку і розповідали про збої в системі або як продавці товарів на OLX надсилали номер картки «для передоплати». Так люди могли уявити ситуацію і якщо станеться подібне у майбутньому, зрозуміти, про що йдеться і діяти на випередження», - пояснили в AIR Brands.

Без експертів - ніяк

Кожен може потрапити на гачок шахрая. Тому «Агент 3700» не просто ділиться корисними порадами, а й копає углиб — дивиться на проблеми з погляду психології. Тому його підтримують професійні психологи. На відео вони пояснюють, чому люди так просто реагують на шахрайські схеми і можуть віддати номер банківської картки або надіслати кошти незнайомцю.

«Ніхто не ідеальний. Неможливо запам’ятати всі правила і не потрапити на гачок. Навіть відомі люди стають жертвами шахраїв. Наприклад, в одному з відео блогер Youtube-каналу «Бомбардир» Роман Бебех поділився історією, як через Інстаграм він надіслав «другові» 10 тисяч гривень», - розповіли в компанії.

Агент 3700 ПриватБанку: стендап-комік вчить протидіяти шахрайським схемам 1

Багато схем пов’язані з маркетплейсами та дошками оголошень, як-от OLX. Шахраї створюють фейкові товари, пишуть у вайбер з умовою «купую товар, але перейдіть за цим посиланням, там OLX-доставку сформував». І не кожну схему може відстежити підтримка OLX, адже або клієнти відправляють запити після того, як надішлють гроші шахраєві, або ті пишуть поза OLX і виманюють кошти під різними приводами.

Агент 3700 ПриватБанку: стендап-комік вчить протидіяти шахрайським схемам 2

Тому важливо було показати, за що відповідає OLX і чим може допомогти, тому у відео «Агент 3700» бере коментарі у Віктора Нобіуза, керівника відділу бізнес-аналітики «OLX Україна».

 

Користувачі YouTube можуть знайти ролики ПриватБанку напряму, через Shorts або випадково, у телеграм-каналі про фінанси, бізнес чи диджитал.

Останнім часом у ЗМІ часто згадують два ключові фактори у ракетних атаках Росії: зростає використання точкових ударів замість масованих та оголошують про використання модернізованих ракет, зокрема Цирконів. Наталя Гуменюк розповість, як це впливає на ситуацію та чому Росія обирає саме такі тактики. Приєднуйтеся до перегляду відео, щоб бути в курсі подій.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube