Клієнтці ПриватБанку перевипустили картку та взяли 37 901 гривні кредиту - яким було рішення суду

Читать на русском

Жінка не користувалася коштами, які списали з її картки ПриватБанку, тому і не зобов'язана сплачувати відсотки за їх користування

Читать на русском
ПриватБанк
Невідомі особи перевипустили картку клієнтки ПриватБанку та витратили 37 901 гривню

Жінка не користувалася коштами, які списали з її картки ПриватБанку, тому і не зобов'язана сплачувати відсотки за їх користування

Невідомі особи перевипустили банківську карту жінки та здійснили три несанкціоновані трансакції на загальну суму 37 901 гривні. ПриватБанк повернув їй ці кошти. Однак вона незадоволена автоматичним списанням відсотків для погашення заборгованості. Про це вказується у рішенні Добровеличківського районного суду Кіровоградської області від 4 грудня 2023 року.

06.06.2023 року працівник відділення АТ КБ "ПриватБанк" у телефонному режимі повідомила жінку про наявність заборгованості за кредитною карткою "Універсальна". Вона з'ясувала, що 21.04.2023 року невідомі особи здійснили три несанкціоновані трансакції на загальну суму 37 901 гривні. Тому 07.06.2023 року за її зверненням у поліції відкрили кримінальне провадження за фактом крадіжки коштів з банківської картки.

ПриватБанк після проведення внутрішнього розслідування повернув 37 901 гривні на картку "Для виплат". Жінка не користувалася цими коштами, тому і не зобов'язана сплачувати відсотки за їх користування. Проте, згідно з інформацією, яка є у додатку "Приват24", банко здійснив автоматичне погашення заборгованості за відсотками за карткою "Універсальна", а саме 3 790 гривень та 1 984 гривень.

"Несанкціоновані трансакції могли бути проведені виключно у зв'язку із поширенням пін-коду картки третім особам. Про те, що був вхід до "Приват24" було надіслано банком сповіщення на електронну пошту клієнтки, після чого був проведений розрахунок в інтернет мережі. 21.04.2023 о 10:38 також було надіслано повідомлення про перевищення інтернет-ліміту розрахунку в мережі. Несанкціоновані зняті кошти були повернуті позивачці у розмірі 9 664 гривень та 18 573 гривень, на карту "Для виплат", частина яких були автоматично зняті в рахунок погашення процентів", - заявив представник ПриватБанку.

Яким було рішення суду? 

Позов жінки частково задовольнили. ПриватБанк зобов'язали відновити на картковому рахунку картки "Універсальна" кошти в розмірі 5 774 гривень, які були автоматично списані в рахунок погашення відсотків 30.07.2023 року у розмірі 3790,41 грн та 04.08.2023 у розмірі 1 984 гривень з картки "Для виплат". Фінустанова має списати нараховані відсотки, пеню, штрафні санкції, суму комісії, які були нараховані з 21.04.2023 року за перерахунок коштів у розмірі 9 664 гривень, 9 664 гривень та 18 573, відшкодувати моральну шкоду у розмірі 5 тисяч гривень.

"АТ КБ "ПриватБанк" не підтвердив належними і допустимими доказами обставини, доводять, що жінка, як користувачка кредитної картки, своїми діями чи бездіяльністю сприяла у доступі до відомостей її особового рахунку, акаунту чи мобільного додатку "Приват24", незаконному використанню ПІН-коду або іншої інформації, яка дала змогу ініціювати платіжні операції 21.04.2023 року щодо перерахування коштів на загальну суму 37 901 гривні", - наголосили у суді. 

Чи є вбивство Навального початком боротьби російської влади проти опозиціонерів? Хто може бути наступним? Ці запитання актуальні сьогодні. У нашому відео ми звернемося до політичного експерта Ігоря Добжанського, щоб розглянути ці питання та вислухати його думку. Приєднуйтеся до обговорення, щоб зрозуміти ситуацію краще.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.