Шахраї знову використовують назву компанії Укренерго у своїх цілях: що трапилося

Тетяна Мазниченко

«Укренерго» не обмінює жодних лампочок, тим більше не видає за них винагороду

НЕК "Укренерго" категорично спростувала поширену в мережі інформацію щодо обміну компанією звичайних лампочок на LED з доплатою 100 грн за кожну. "Укренерго" також пропонує надсилати скарги на неправдиві повідомлення й не допускати їх поширення.

Про діяльність шахраїв енергетична компанія повідомила в своєму телеграм-каналі

"Обережно! Шахраї знову використовують назву нашої компанії у своїх цілях. Наголошуємо - "Укренерго" не обмінює жодних лампочок, тим більше не видає за них винагороду", - зазначено в повідомленні .

Компанія закликала не переходити за подібними посиланнями, не заповнювати жодних заявок, запропонованих у таких оголошеннях.

"Контактні дані, які там пропонується вказати, шахраї можуть використати у своїх цілях", - наголосила вона.

"Укренерго" також пропонує надсилати скарги на неправдиві повідомлення й не допускати їх поширення. Вона проілюструвала своє попередження скриншотом фейкового рекламного оголошення від користувача "Українцям увага", у якому йдеться нібито про спільну акцію "Укрпошти" й "Укренерго" щодо обміну з доплатою лампочок у рамках програми економії електроенергії.

Шахрайство під виглядом фейкових ботів провідних українських організацій

Зловмисники у месенджерах створюють клони ботів та фішингові посилання нібито на ресурси провідних українських організацій, зокрема енергетичних компаній. Кінцевою метою шахраїв є збір конфіденційних даних користувачів з метою привласнення їх заощаджень. У такий спосіб у громадян виманюють дані для входу до облікових записів у месенджерах.

Привласнені акаунти аферисти використовують для автоматичної розсилки контенту з фішинговими посиланнями усім контактам. Також вони можуть розповсюджувати шахрайський контент у спільних чатах і групах. Це може бути реклама фейкових товарів чи послуг за привабливими цінами, надання соціальних виплат від держави.

Основна мета "комбінаторів" - переконати жертву перейти за посиланням та ввести фінансові дані на підконтрольному фішинговому ресурсі. У такий спосіб зловмисники отримують доступ до онлайн-банкінгу та привласнюють заощадження громадян. Поради, як протистояти шахрайству тут.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

No ad for you