Інтернет-шахраї отримували доступ до облікових записів українців та просили їх підписників надати у борг до 10 тисяч гривень - яке покарання загрожує учасникам схеми

Читать на русском

Організував групу 30-річний кропивничанин, програміст за освітою

Читать на русском
Інтернет-шахрайство
Інтернет-шахраї заволодівши даними шляхом підміни логіна та пароля, зі сторінок потерпілих направляли повідомлення їх підписникам із проханням надати різні суми коштів у борг

Організував групу 30-річний кропивничанин, програміст за освітою

У мережах Instagram та Facebook викрили схему виманювання грошей шляхом заволодіння обліковими записами громадян. До цього причетний 30-річний кропивничанин. Від імені власників зламаних акаунтів інтернет-шахраї ошукували довірливих людей. Загалом зафіксовано близько сотні епізодів незаконної діяльності групи.

Про це повідомили у Кіровоградській обласній прокуратурі. Від дій інтернет-шахраїв потерпіли громадяни з різних областей України. 

Організував групу 30-річний кропивничанин, програміст за освітою. До незаконної діяльності він залучив дружину та ще трьох своїх знайомих. Шляхом спеціально створеного фішингового посилання він втручався у роботу електронних комунікаційних мереж, а саме акаунтів користувачів соціальних мереж та отримував до них повний доступ. Заволодівши даними шляхом підміни логіна та пароля, зі сторінок потерпілих направляли повідомлення їх підписникам із проханням надати різні суми коштів у борг.

Прохання про позику до користувача мережі було завжди "терміновим" і зі швидким поверненням боргу. Суми, про яку прохали потерпілих обвинувачені, складали від 300 гривень до 10 тисяч гривень. Отримані у кошти фігуранти виводили через численні банківські картки, які завчасно були оформлені на підставних осіб. За скоєне їм загрожує від 3 до 8 років позбавлення волі, а організатору схеми – до 15 років ув’язнення. 

Шахрайство під виглядом фейкових ботів провідних українських організацій

Зловмисники у месенджерах створюють клони ботів та фішингові посилання нібито на ресурси провідних українських організацій, зокрема енергетичних компаній. Кінцевою метою шахраїв є збір конфіденційних даних користувачів з метою привласнення їх заощаджень. У такий спосіб у громадян виманюють дані для входу до облікових записів у месенджерах.

Привласнені акаунти аферисти використовують для автоматичної розсилки контенту з фішинговими посиланнями усім контактам. Також вони можуть розповсюджувати шахрайський контент у спільних чатах і групах. Це може бути реклама фейкових товарів чи послуг за привабливими цінами, надання соціальних виплат від держави.

Основна мета "комбінаторів" - переконати жертву перейти за посиланням та ввести фінансові дані на підконтрольному фішинговому ресурсі. У такий спосіб зловмисники отримують доступ до онлайн-банкінгу та привласнюють заощадження громадян. Кіберполіція закликає громадян бути пильними та дотримуватися наступних порад:

  • налаштуйте двофакторну автентифікацію у всіх соцмережах та месенджерах, де це можливо,
  • перед використанням ботів, завжди звертайте увагу на посилання: відмінність навіть в одну літеру означає, що ви потрапили на фейковий ресурс,
  • не розголошуйте стороннім особам коди-підтвердження, які приходять у SMS-повідомленнях або безпосередньо у застосунки,
  • регулярно переглядайте підключені пристрої та активні сеанси у месенджерах,
  • отримуйте інформацію, особливо з приводу фінансових виплат, лише з офіційних джерел,
  • не переходьте за сумнівними гіперпосиланнями,
  • не повідомляйте конфіденційну інформацію, зокрема дані банківських карток, стороннім,
  • при розголошенні платіжної інформації – негайно зверніться до банку та заблокуйте карту.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.